ООН запускає новий механізм доправлення гумдопомоги в сектор Гази
Про це повідомила на засіданні Ради Безпеки ООН координаторка з гуманітарних питань Сіґрід Кааґ, передає власний кореспондент Укрінформу в Нью-Йорку.
«Запровадження цього механізму дасть змогу забезпечувати пріоритетність, передбачуваність і прозорість поставок до Гази», – зазначила вона.
Новий механізм було розроблено відповідно до ухваленої у грудні резолюції Ради Безпеки, у якій містилося прохання до Кааґ запропонувати заходи прискорення постачання гуманітарної допомоги в охоплений війною сектор.
«Як і передбачалося в резолюції, механізм покликаний сприяти роботі всіх гуманітарних партнерів на місцях і підтримувати їх», – сказала координаторка.
За її словами, спочатку його буде застосовано до маршрутів допомоги, що надходить з Кіпру та Йорданії. Невдовзі також будуть завершені технічні консультації з Єгиптом стосовно сухопутного коридору, про це Кааґ уже поінформувала Ізраїль.
Вона додала, що у Газі найближчими тижнями почне функціонувати її офіс. Буде створено базу даних і систему сповіщення про всі вантажі, які прямують до Гази, а на контрольно-пропускних пунктах та в інших місцях проходження гумдопомоги розмістять міжнародних спостерігачів - після відповідних дозволів влади Ізраїлю.
Координаторка наголосила на важливості «зміни парадигми» постачання гумдопомоги, уточнивши, що йдеться про підвищення її якості та кількості, про належний розподіл і забезпечення безперешкодної доставки в Газу.
На її переконання, Агентство ООН у справах палестинських біженців (UNRWA) залишається «незамінним рятувальним кругом щодо гуманітарної допомоги, і йому має бути надано можливість виконувати свій мандат».
Кааґ відзначила, що Ізраїль зробив низку кроків для поліпшення ситуації з наданням допомоги населенню Гази відповідно до зобов’язань, які він узяв на себе 5 квітня у відповідь на прохання ООН та міжнародної спільноти.
Зокрема, було збільшено обсяги вантажів, відкрито для них тимчасовий контрольно-пропускний пункт Ерез і порт Ашдод, а також відремонтовано лінію водопостачання Нахаль-Оз.
Водночас, за словами посадовиці, триває підготовка до спорудження за участю США та інших держав тимчасового пірса для прийому вантажів на узбережжі Гази.
При цьому Кааґ повторила застереження ООН та низки країн щодо можливої ізраїльської операції в Рафаху, де зосереджено щонайменше 1,2 млн біженців. «Такі дії посилили б гуманітарну катастрофу» і обмежили б «здатність ООН надавати допомогу», - наголосила вона
Як повідомляв Укрінформ, генеральний комісар UNRWA Філіп Лаззаріні звинуватив Ізраїль у намаганні припинити діяльність керованої ним структури. Натомість Ізраїль назвав це агентство «організацією зі знищення єврейської держави».
Фото: Mustafa Hassona/Anadolu/Getty Images