Китай доставить на Землю зразки породи зі зворотного боку Місяця

Китай доставить на Землю зразки породи зі зворотного боку Місяця

Укрінформ
Національне космічне управління Китаю (CNSA) планує у п’ятницю, 3 травня, здійснити запуск у космос місячного зонда «Чан’е-6» (Chang'e-6), який уперше в історії людства має доставити на Землю зразки породи зі зворотного боку Місяця.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на CNSA.

«Після всебічної перевірки й проведених тестувань інженерною командою прийнято рішення запланувати запуск місії «Чан’е-6», четвертої фази проєкту дослідження Місяця, на 3 травня», - ідеться в повідомленні космічного управління.

Зазначається, що місія зонда «Чан’е-6» полягає у збиранні зразків породи з поверхні зворотного боку Місяця та їх доставці на Землю, що стане першою такою операцією в історії людства.

У CNSA повідомляють, що наразі триває планова підготовка до запуску. Передбачену протоколами заключну репетицію старту, під час якої перевірялися всі задіяні системи, проведено в середу.

Ракета-носій Long March-5 Y8 із космічним апаратом на борту знаходиться на космодромі Веньчан у південній провінції Хайнань і від суботи перебуває у стані готовності до старту.

У CNSA додали, що, оскільки протягом двох днів поспіль стартове вікно обмежене і становить усього 50 хвилин на день, інженерна команда місії розробила 10 можливих траєкторій польоту ракети.

У передстартовий посилений режим роботи переведено метеослужбу космодрому, яка здійснює метеорологічний моніторинг і аналіз погодних умов для забезпечення успішного запуску.

Читайте також: Китай опублікував перший у світі повний геологічний атлас Місяця

Як повідомляв Укрінформ, китайські експериментальні супутники зв’язку між Місяцем та Землею «Тяньду-1» і «Тяньду-2» пройшли тестування з перевірки технологій, включаючи навігаційні калібрування та ретрансляцію сигналу між поверхнею супутника і планетою.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-