Менеджер колись популярного в ФРН фінансового стартапу зізнався у шпигунстві на користь Росії

Менеджер колись популярного в ФРН фінансового стартапу зізнався у шпигунстві на користь Росії

Укрінформ
Ексменеджер Wirecard, фахівець в галузі IT Орлін Руссев зізнався у шпигунстві на доручення російського агента Яна Марсалека.

Про це пише Spiegel, передає Укрінформ.

Орлін Руссев, якого видання називає керівником шпигунської групи, на суді в Лондоні зізнався в тому, що роками шпигував, у тому числі в Німеччині на користь Москви.

Відео дня

Згідно з інформацією видання, 46-річний Руссев визнав себе винним у тому, що витратив роки на отримання інформації для «російського агента», керівника Wirecard Яна Марсалека, який наразі ховається в Росії.

За даними британських слідчих, мережа навколо Руссева нібито проводила шпигунські операції на користь Росії з території Великої Британії. За даними прокуратури, група також діяла в Німеччині.

Під керівництвом Марсалека у період з 30 серпня 2020 року по 8 лютого 2023 року група «змовлялася з метою збору інформації, яка була прямо чи опосередковано корисною для ворога і, таким чином, завдавала шкоди інтересам і безпеці держави», йдеться в рішенні суду.

Як виявили британські слідчі, Марсалек доручив групі Руссева з шести осіб шпигувати за людьми, які не подобалися Кремлю, і переслідувати їх по всій Європі. Агенти стежили за своїми жертвами під час подорожей, у повсякденному житті. Один із планів, який обговорювався в групі, наприклад, полягав у використанні фігурантки справи в якості так званої «медової пастки»: відповідно до цього вона повинна була вступити в сексуальні зв’язки з одним з переслідуваних, щоб отримати інформацію.

Загалом британські слідчі виявили шість операцій, до яких були залучені обвинувачені.

За версією слідства, двома найвідомішими жертвами шпигунської групи є журналісти-розслідувачі Крісто Грозєв і Роман Доброхотов. Судячи з повідомлень в чаті злочинців, Грозєв перебував у значній небезпеці: команда Марсалека обговорювала, чи можна за журналістом не лише стежити, а й викрасти та вивезти до Москви чи навіть убити.

Також вони дуже цікавилися базою американських військових «Patch Barracks» у Штутгарті. За даними прокуратури, агенти припускали, що там навчають українських військовослужбовців.

Обвинувачені отримували «значні суми» за свою діяльність через свого керівника Марсалека. Загалом, за словами прокурора, йшлося про сотні тисяч євро. Слідчі вважають, що це свідчить про «високий рівень шпигунства» з використанням професійного технічного обладнання для стеження за цілями та місцями.

Читайте також: У Норвегії затримали охоронця посольства США - підозрюють шпигунство на користь Росії та Ірану

Повідомляється, що Руссев зізнався ще на початку листопада на слуханнях у Центральному кримінальному суді Лондона, також відомому як Олд Бейлі, але до цього часу було заборонено повідомляти про це в інтересах слідства.

Перед початком судового процесу в Олд-Бейлі в четвер інший підозрюваний, поряд з Руссевим, визнав свою провину.

Справа проти болгарина Руссева та інших підозрюваних громадян Болгарії триває у Великій Британії майже два роки.

У лютому 2023 року поліція Лондона заарештувала п'ятьох обвинувачених за підозрою в шпигунстві. До цього деякий час за групою стежила британська спецслужба MI5.

Про можливий зв’язок Марсалека з російськими спецслужбами журналісти-розслідувачі писали ще в 2020 році, після того як він збанкрутував та обікрав своїх клієнтів на 2 млрд євро. Втім, йому вдалося втекти в Білорусь, звідки він переїхав до Росії і перебуває, за деякими даними, в одній з резиденцій ГРУ. Імовірно, Марсалек міг передати Росії дані клієнтів, серед яких були співробітники німецьких спецслужб.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: