Великий Єгипетський музей частково відкрили після 10 років будівництва
Великий Єгипетський музей, який є частиною комплексу пірамід у Гізі, частково відкрили для відвідувачів.
18 жовтня 2024
Великий Єгипетський музей, який є частиною комплексу пірамід у Гізі, частково відкрили для відвідувачів.
16 жовтня 2024
У Вишгороді відновили історичний артефакт – старовинний пірофілітовий саркофаг ХІІ-ХІІІ століття.
Господарський суд Києва зобов’язав Музей історії міста Києва повернути барельєф "Архангел Михаїл" кінця XVII століття Національному музею історії України, якому він належить.
24 вересня 2024
США передали Україні чотири середньовічні шаблі, викрадені Росією на тимчасово окупованих територіях, які конфіскувала прикордонна служба Штатів під час пересилання артефактів з РФ в Америку.
22 вересня 2024
Співробітники Національного заповідника «Хортиця» передали Державному підприємству «Кримський дім» відреставрований фрагмент саркофага засновника Кримського ханства та першого кримського хана Хаджі I Герая.
19 вересня 2024
Нагвардієць та член Історико-пошукового товариства «Полісся ZT» Сергій Гвоздь передав Житомирському обласному краєзнавчому музею колекцію сокир, найдавніші з яких датуються черняхівською культурою, присвятивши її загиблим на війні захисникам.
26 липня 2024
На пляжі поблизу болгарської Варни випадково виявили стародавній саркофаг римської епохи.
22 липня 2024
У Національному музеї історії України у Другій світовій війні презентували виставку «Воля до перемоги. Воїни спорту», де представлені артефакти, які висвітлюють історію олімпійського руху в Україні.
04 липня 2024
Близько 1,5 мільйона музейних експонатів перебувають на тимчасово окупованій території, і їхня доля достеменно невідома.
Перша леді України Олена Зеленська відкрила в Києві виставку артефактів, повернутих Україні з Нідерландів після 10 років судів.
02 липня 2024
Глинський археологічний комплекс під Полтавою дослідили науковці Історико-культурного заповідника «Більськ», знахідки засвідчили, що тут у Х столітті існувала розвинена культура.
01 липня 2024
У тимчасово окупованому Криму Росія викрала артефакти та знищила автентичну пам'ятку світового значення - античний Херсонес.
19 червня 2024
Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про зміни до Закону "Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів" щодо особливостей управління культурними цінностями та іншими активами.
17 червня 2024
Спасо-Преображенський собор у Чернігові отримав для експонування печатку князя Святослава Ярославовича.
15 червня 2024
Китайські археологи дістали з двох затонулих у Південнокитайському морі стародавніх кораблів більше 900 добре збережених артефактів віком від 400 до 650 років.
01 червня 2024
Українська вільна академія наук у Канаді планує передати Україні колекцію артефактів періоду Визвольних змагань 1917–1921 років, зокрема архів Симона Петлюри.
07 травня 2024
В Одесі напередодні Великодня поліція повернула до археологічного музею глиняні люльки, які в середині квітня з’явилися у продажу в інтернеті.
02 травня 2024
У Національному музеї історії України у червні відбудеться виставка 274 незаконно вивезених контрабандистами предметів культурної спадщини, які Естонія повернула Україні.
30 квітня 2024
У Національному музеї історії України відбулась урочиста презентація 274 предметів археології та монет, затриманих на кордоні Естонської Республіки та переданих Естонською Республікою в Україну.
29 квітня 2024
Група археологів знайшла давньогрецький шолом у курганах на півдні Хорватії, що може пролити світло на історію іллірійців, племінного народу зі східної Адріатики та Балкан.
В Одеському археологічному музеї після виявлення глиняних люльок XVI-XVIII сторіч на одному з приватних інтернет-аукціонів перевіряють експонати у сховищах, а керівництво звернулося до правоохоронців.
28 квітня 2024
На одному з приватних інтернет-аукціонів виявили в продажу турецькі та татарські люльки XVI-XVIII століть із фондів Одеського археологічного музею.
18 квітня 2024
У місті Хуайнань провінції Аньхой на сході Китаю виявили усипальницю Увандунь, найбільшу на сьогоднішній день гробницю віком понад 2200 років, що належить знатній особі найвищого статусу часів стародавнього царства Чу.
03 квітня 2024
Камінь дивної форми, знайдений археологами під час досліджень Іонічного моря, виявився стародавнім бойовим спорядженням іберійського стилю, а саме практично неушкодженим шоломом, який за понад пів тисячі років обріс конкреціями.
20 березня 2024
Україні повернули вісім цінних предметів археології, незаконно вивезених до Нідерландів у березні минулого року.
01 березня 2024
У Музеї старожитностей Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника відкрилася виставка «З поля до музею», на якій представлені артефакти, виявлені, зокрема, на території давніх пам’яток, яким загрожує знищення.
29 лютого 2024
За масштабами вивезення російськими окупантами культурних артефактів з територій України сьогоднішня ситуація нагадує Другу світову війну. Це війна проти української та татарської ідентичності на території півострова.
12 лютого 2024
Полонському історичному музею на Хмельниччині передали близько 500 артефактів, виявлених під час археологічних досліджень восени 2023 року.
03 лютого 2024
Працівники Державної митної служби України завадили громадянину незаконно вивезти до Румунії низку предметів археології, серед яких – візантійське скло, елементи кінської збруї та прикрас.
18 січня 2024
Тимчасовий виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв разом з послом України в Естонії Максимом Кононенком та послом з особливих доручень МЗС Ігорем Осташем обговорили передачу 274 археологічних артефактів.
реклама