Україна втратила 220 бійців в "Іловайському котлі" - Генштаб оприлюднив нові дані

Безпосередньо під час виходу «зеленим коридором» загинули 129 осіб, зникли безвісти — 22 особи (станом на 22 серпня 2019 року — 10 залишаються), у полон тоді потрапили десятеро військових.

Такі оновлені дані представив Генштаб Збройних сил України, повідомляє «BBC News Україна».

"Кількість загиблих військовослужбовців у боях за Іловайськ - 220 осіб, 44 - поранено, 40 - зниклих безвісти, 13 утримуються у заручниках (станом на 22 серпня 2019)", - повідомив Генштаб.

Там уточнили втрати безпосередньо під час виходу "зеленим" коридором: "Саме 29 серпня 2014 року: загинули - 129 осіб, поранено - 18 осіб, зникли безвісти - 22 особи (станом на 22 серпня 2019 року - 10 залишаються), у заручниках - 10 (станом на 29.08.2014)".

У Генштабі також відзначають, що "до загиблих додано кількість зниклих безвісти, які були ідентифіковані за експертизою ДНК станом на 16 серпня 2019".

Читайте також: ПЦУ помолиться за загиблих захисників України

Такі цифри не враховують загиблих добровольчих підрозділів МВС, які воювали в Іловайську в серпні 2014 року разом з армією.

Раніше військова прокуратура повідомляла, що загальні втрати МВС і ЗСУ під Іловайськом були 366 бійців.

Колишній начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко у недавньому інтерв'ю "Радіо Свобода" розповів, що добровольчі батальйони втратили у тих боях 200 бійців.

Таким чином, з урахуванням відповіді Генштабу на запит BBC News Україна, загальні втрати сил АТО під Іловайськом у серпні 2014 року можуть сягати 420 бійців.

Читайте також: Іловайська битва: у Києві три дні згадуватимуть загиблих героїв

Водночас ця цифра може бути ще більшою із врахуванням 40 зниклих безвісти (серед них - бійці, родичі яких відмовляються визнавати їхню загибель та не вірять результатам ДНК-експертизи тіл), а також померлих пізніше від поранень, отриманих під Іловайськом, зауважує видання.

За даними військової прокуратури, головною причиною втрат АТО у серпні 2014 року стало вторгнення дев'яти батальйонно-тактичних груп російської армії. Крім того, на ситуацію вплинув низький рівень боєздатності української армії, дезертирство і невиконання наказів, а також "окремі помилки керівництва АТО під час планування та проведення військових операцій, які не перебувають у прямому причинно-наслідковому зв'язку з настанням тяжких наслідків - загибелі українських військових".

24 серпня президент Зеленський підписав указ про щорічне відзначення 29 серпня як Дня пам'яті захисників, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.