Держдеп США вказав на порушення прав людини на окупованих РФ територіях України

Очолювані Росією збройні формування на сході України та окупаційна російська влада в Криму продовжують чинити суттєві порушення прав людини, які включають, свавільні вбивства, катування й різного роду переслідування.

Про це йдеться в Доповіді Держдепартаменту США щодо дотримання прав людини впродовж 2020 року в розділі, що стосується України, передає Укрінформ.

«У розпаленому РФ конфлікті на Донбасі сили, очолювані Росією, чинили беззаконні та свавільні вбивства цивільного населення, в тому числі позасудові вбивства; викрадення та зникнення людей за допомогою сили; тортури та випадки жорстокого, нелюдського або принизливого поводження чи покарання», - зазначається в повідомленні.

Читайте також: У Донецьку українці не обирали депутатів до Ради вже дев'ять років - Мендель

Серед інших суттєвих порушень прав людини на Донбасі визначені суворі та загрозливі для життя умови ув’язнення; самовільний арешт або затримання; арешти та затримання за політичними мотивами; серйозні проблеми з незалежністю судової влади. Крім того, у звіті вказуються істотні обмеження свободи слова, преси та доступу до інтернету, свободи мирних зібрань та об'єднань; жорсткі обмеження релігійної свободи; серйозні обмеження свободи пересування через лінію зіткнення; обмеження політичної участі, невиправдані обмеження доступу гумдопомоги.

Читайте також: На Донбасі погіршився рівень життя населення уздовж лінії розмежування - місія ООН

Щодо Криму у звіті Держдепартаменту США наголошується, що там продовжували спостерігатися зникнення та викрадення людей; катування та жорстоке поводження, покарання для отримання зізнань, а також переслідування осіб, які не миряться з російською окупацією. При цьому вказується низка порушень прав людини, характерні для тих, що вказані в розділі про окупований схід України.

Читайте також: Кримського татарина четвертий місяць тримають у ШІЗО російської колонії

Нагадаємо: доповідь Державного департаменту США про права людини в країнах світу готується щорічно. Документ охоплює міжнародно визнані індивідуальні, цивільні, політичні та трудові права в кожній окремій країні згідно із Загальною декларацією прав людини та інших міжнародних угод.