Нештатна ситуація: на навчаннях Sea Breeze-2021 врятували парашутиста

Відео

На міжнародних навчаннях Sea Breeze-2021 під час відпрацювання одного з епізодів – парашутне десантування з гелікоптера на острів Зміїний – сталася позаштатна ситуація.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на пресслужбу ДПСУ.

Як зазначається, Різким поривом вітру одного з парашутистів віднесло на значну відстань від острова, і він був змушений спуститись серед моря. В той час у морському компоненті вже тривала «вільна гра». В цій фазі навчань учасники отримують ввідні раптово, без попереднього погодження.

Отримавши інформацію про початок пошуково-рятувальної операції зниклого парашутиста, всі сили морського та повітряного компонента, що перебували поблизу, були скеровані у район пошуку, також під'єднали пост технічного спостереження й спостережну вахту маяка острова.

Погода додавала ускладнень в пошуку, але ні рясний дощ, ні північний вітер силою понад 10 м/с, ні «схвильоване» до 3-4 балів море не завадили досвідченим морякам-прикордонникам.

За пів години, з прибуттям в район пошуку катер Морської охорони проєкту «Гриф» Ізмаїльського загону Морської охорони провів ретельне обстеження району і, скерований спостереженням з острова, виявив парашутиста у відкритому морі на відстані понад півтора кілометра на південь від Зміїного.

Бійця понад дві години тримали на воді спеціальні засоби рятування, якими він був споряджений перед десантуванням, і впевненість, що побратими не полишать його в небезпеці. Почувався він задовільно.

Піднятого на борт катера парашутиста екіпаж гостинно напоїв теплим чаєм, допоміг впорядкувати майно й обсохнути, а з прибуттям в пункт базування потерпілого передали медикам для ретельного обстеження.

Читайте також: Sea Breeze-2021: кораблі НАТО покидають порт Одеси

Як повідомляв Укрінформ, в суботу відбулася урочиста церемонія закриття українсько-американських навчань Sea Breeze-2021.

Міжнародні військові навчання, які стартували 28 червня в Чорному морі, стали наймасштабнішими за понад 20 років. У них були задіяні 32 бойові кораблі, 40 літаків і 5 тис. військовослужбовців з 17 країн-членів НАТО, а також партнерів Альянсу. Від України в навчаннях брали участь понад 20 кораблів і катерів, 17 літаків, десятки одиниць озброєння і військової техніки.