Українські спецпризначенці десантувалися з американського літака МС-130
Понад пів сотні військовослужбовців Сил спеціальних операцій ЗСУ в ході спільних навчань виконали десантування з військово-транспортного літака МС-130 зі складу військового крила Сил спеціальних операцій Повітряних сил США.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міноборони.
«Це спільні навчання ССО Збройних сил США та України. Зокрема, сьогодні ми відпрацювали вивід в умовний район груп спеціального призначення повітряним шляхом за допомогою керованих, ширяючих парашутних систем типу «Крило» з висоти від 2 до 3 тисяч метрів, — йдеться в повідомленні.
Як зазначається, це один з етапів підготовки українських спецпризначенців до стратегічних командно-штабних навчань «Об’єднані зусилля — 2021».
Перед початком практичної фази десантування з МС-130 американські військові інструктори провели брифінг, де наголосили на особливостях виконання подібних завдань з облавка саме цього типу військово-транспортних літаків, порядок відділення від рампи, визначили черговість виходу груп, довели заходи безпеки тощо.
Як повідомляв Укрінформ, стратегічні командно-штабні навчання “Об’єднані зусилля - 2021”, активна фаза яких відбудеться наприкінці вересня, за масштабом, представництвом та сценарієм перевершать минулорічні. Навчання пройдуть у три етапи. Зокрема, під час першого та другого етапів планується відпрацювати питання управління силами оборони держави у ході відсічі збройної агресії. В ході третього етапу планується відпрацювати елементи управління угрупованнями військ у ході ведення операцій із застосуванням багатонаціональних підрозділів зі складу збройних сил держав-партнерів.
Головним управлінням військового співробітництва та верифікації ЗСУ надіслано запрошення 16 країнам-партнерам, у тому числі державам-членам НАТО – США, Великій Британії, Канаді, ФРН, Угорщині, Польщі, Румунії, Литві, Словаччині, Туреччині. Крім того, запрошені держави, які мають статус партнера НАТО з розширеними можливостями – це Фінляндія, Швеція, Йорданія та Грузія, а також держави, що приєднались до програми НАТО “Партнерство заради миру” – Молдова та Азербайджан.