Резніков вкотре закликав НАТО допомогти Україні з озброєнням

Відео

Україні потрібно, щоб НАТО допомогло їй з наступальним озброєнням, а захищатись від російської агресії вона буде самостійно.

Про це сказав міністр оборони Олексій Резніков на брифінгу після переговорів зі своєю колегою з Данії Тріне Брамсен, повідомляє Укрінформ із посиланням на пресслужбу Міноборони.

Резніков підкреслив, що зараз, коли Кремль оголосив ультиматум НАТО, висловлення стурбованості не спрацює, країнам альянсу необхідно зайняти жорстку позицію і реально допомогти Україні.

"Якщо буде реальна допомога озброєнням, технологіями для України це зупинить агресора і він не піде у наступ", – сказав міністр.

Він додав, що має на увазі не лише оборонне, а й наступальне озброєння. 

Він пояснив: "У Кремлі живуть дуже прагматичні люди, дуже добре рахують гроші. Якщо вони розумітимуть, що ціна цього наступу, цій агресії для них буде непомірна, вони на нього не наважаться". 

Глава Міноборони уточнив, що надмірна ціна для Росії – це економічні, політичні, фінансові санкції та головне – допомога зброєю ЗСУ.

"Захищатись ми будемо самі, але допоможіть нам. Нам потрібна радіоелектронна боротьба, радіоелектронна розвідка, протиракетні комплекси, кіберзахист, нам треба посилювати наш флот. Всі ці потреби ми називаємо публічно, не приховуємо, і тоді агресор далі не піде", – сказав Резніков.

Як повідомлялося, міністерство закордонних справ РФ передало список з 8 пунктів із вимогами до США. Серед цих вимог – заборона на вступ до НАТО для України, а також вимога вивести всі війська та припинити постачання зброї у країни, які вступили до Альянсу після 1997 року, тобто з Польщі, країн Балтії та балканських країн. Також вимагається відвести далекобійні ракетні системи.

Окрім цього, РФ вимагає припинити постачання зброї до України та вивести контингент військових радників та інструкторів, а також не брати участь у навчаннях на українській території. ЗМІ відзначає, що у Москві погрожують «воєнною відповіддю» та можливим повторенням Кубинської кризи 1962 року, якщо НАТО не виконає ці вимоги.