Гуманітарна ситуація в Україні ускладнюється внаслідок російського бомбардування – Боррель
Гуманітарна ситуація в Україні продовжує погіршуватися внаслідок варварських обстрілів російською армією житлових районів українських міст та селищ, що потребує допомоги від ЄС та від міжнародного співтовариства.
Про це сьогодні у Брюсселі під час пресконференції за підсумками надзвичайного засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС за участю державного секретаря США та міністрів закордонних справ Канади, Великої Британії та генерального секретаря НАТО з віртуальним включенням міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Гуманітарна ситуація на місцях дедалі ускладняється через триваюче бомбардування з боку російської армії. Вони проводять артилерійські обстріли житлових будівель, шкіл, лікарень, життєво важливої інфраструктури. Все це виглядає так, що вони хочуть зруйнувати Україну. Рада з прав людини (ООН) знає про це, і має намір терміново створити комісію з розслідування щодо порушень прав людини та міжнародного гуманітарного права», - сказав високий представник ЄС.
Він зауважив, що кількість людей, які залишають Україну та прибувають на території сусідніх країн, лише за тиждень перевищила мільйон і зростає дуже швидко.
«Ці люди – діти, матері, батьки - потребують їжі, предметів першої необхідності. Я бачив це вчора під час поїздки до Молдови, під час відвідання центру прийому біженців. Я бачив багато таких центрів по світу, але цей розбиває серце, - до цього неможливо звикнути. Путін повинен дозволити доставку гуманітарної допомоги в Україну», - заявив Боррель.
Він зауважив, що наразі Міжнародний Червоний Хрест не може увійти до України, тому ЄС рішуче закликає до створення зелених коридорів, через які Червоний Хрест зможе допомагати населенню України.
«Європейський Союз взяв зобов’язання надати доступ всім, хто тікає від війни в Україні. Сотні тисяч українців вже прибули до ЄС, у декілька країн-членів, що мають спільний кордон. Ці країни-члени наголосили, що вони потребують подальшої підтримки, і я просив Європейську Комісію розглянути виділення ресурсів від ЄС та від структур Єврокомісії», - сказав Боррель.
Він наголосив, що найважливішим та терміновим питанням є припинення Росією її «військової операції», та виведення всіх військ з території України. Це ж стосується Білорусі, яка, за словами високого представника, допомагає Москві.
Як повідомлялося, Президент РФ Путін 24 лютого оголосив війну Україні і розпочав масштабне вторгнення. Російські війська обстрілюють та знищують ключові об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст та селищ із використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.
В Україні запроваджено воєнний стан та оголошено загальну мобілізацію.
Європейський Союз застосував потужний пакет санкцій проти Росії, як країни-агресора.