«Вогонь запеклих не пече»: як працюють рятувальники на війні
Українські рятувальники від початку широкомасштабного вторгнення росії гасять пожежі і розбирають завали в режимі нон-стоп.
Вони першими прибувають на місця влучання російських ракет та їхніх уламків. В епіцентр руйнувань часто мають іти під загрозою нових обстрілів – адже від кожної секунди залежать життя людей.
ДСНСники, крім порятунку з-під завалів, визволення із заблокованих помешкань, надають і першу психологічну підтримку постраждалим. А подекуди й допомагають донести речі під час евакуації тим, хто цього потребує.
Самі рятувальники свою роботу окреслили так: «Допомагаємо стримувати наступ сволоти». Саме у такий спосіб неформально тепер розшифровується абревіатура ДСНС.
У їхніх руках – сила і велетенські інструменти для деблокування, а в погляді – впевненість. Говорять, працюють без жодних сумнівів. Адже на таке просто не мають часу.
«Якби у добі було більше, ніж 24 години, можливо, тоді у рятувальників був би час на страх чи вагання... Проте, ми більше, ніж 24/7. Ми – рятувальники України. Без страху і вагань живим щитом закриваємо від тих, хто посягнув на свободу багатомільйонної нації», – зауважила ДСНС у Фейсбуці.
Рятують і ціною власного життя: від рук російських окупантів станом на 17 березня загинули 19 рятувальників. Але запевняють – страху немає, є злість та жага до перемоги.
Як повідомляв Укрінформ, 24 лютого президент рф путін оголосив про початок широкомасштабного вторгнення в Україну. Російські війська обстрілюють та руйнують ключові об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст і сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.
В Україні запровадили воєнний стан та оголосили загальну мобілізацію.
Перше фото: Павло Петров