Вже 25-й день ДСНС рятує людей під обстрілами окупантів
Надзвичайники гасять пожежі, шукають під завалами постраждалих, сприяють евакуації та супроводжують гуманітарну допомогу, ліквідують вибухонебезпечні "подарунки" ворога
Поки військові захищають нашу землю, ДСНС днями й безсонними ночами займається ліквідацією наслідків війни. Станом на 16.00 20 березня працівники ДСНС виїхали на 277 займань. Загалом зафіксовано 308 надзвичайних подій, а це 1 подія кожні 4 хвилини.
Із останніх подій. За інформацією рятувальників, на Харківщині у житлових масивах безперевно тривають роботи: надзвичайники гасять пожежі, розчищають завали багатоповерхівок та адміністративних будівель. Проводиться пошук під завалами постраждалих.
19 березня, в Сумах було ліквідовано масштабну пожежу в одному зі складських приміщень. Площа пожежі становила понад 6 тис. м.кв, до її ліквідації залучилось більше 60 рятувальників. А у Рубіжному (Луганщина), теж 19-го, проводились пошуки людей під завалами житлового будинку: спочатку дістали трьох дітей та жінку. На жаль, тільки одна дитина вижила...
Зараз Державна служба з надзвичайних ситуацій України у співпраці з компаніями Garbyne, Apple та Google впроваджує у своїй роботі новий програмний продукт. Завдяки якому можна буде оперативно визначити місце знаходження людини, яка, наприклад, опинилася під завалами, розповідає заступник директора департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України Геннадій Герасимчук.
Працюють й піротехніки. Протягом доби групу з піротехнічних робіт залучали 24 рази. 19 березня, працівники ДСНС знешкодили на Одещині 500-кілограмову авіабомбу ворога. Загалом протягом цього тижня саперам вдалося знешкодити 65 одиниць вибухонебезпечних предметів.
Нині рятувальники продовжують допомагати евакуйовуватися мешканцям з найнебезпечніших куточків країни. На Київщині - на двох напрямках, Броварському та Бучанському. Тільки 19 березня було евакуйовано 3 тисячі людей, а за увесь час евакуації врятовано понад 50 тисяч. Окрім того, вдалося доправити гуманітарну допомогу до Бучі: медикаменти, одяг, воду та їжу для людей, які поки не можуть евакуюватися.
Так, вони весь час ходять по лезу бритви. Ось лише один недавній приклад. 19 березня після гасіння пожежі, по дорозі в напрямку с. Нові Петрівці пожежне авто з особовим складом підірвалося на вибуховому пристрої. Постраждало 8 рятувальників. Зараз хлопці перебувають у лікарні з травмами різного ступеня важкості…
А ще працівники ДСНС організовують онлайн заняття для школярів, на яких розповідають про правила поведінки під час повітряної тривоги, комендантської години, в укритті та про поводження з вибухонебезпечними предметами. Надають поради батькам, як морально підтримати малечу в укритті.
А скільки у соціальних мережах світлин, на яких вони дістають з вогнища птахів, зайчиків та їжачків – навіть у цей страшний час. Підпал трави чи сміття надзвичайники вже прирівняли до ворожих дій російського агресора і закликали українців обережно поводитись з вогнем.
17 березня Президент України Володимир Зеленський нагородив п’ятьох співробітників ДСНС орденами "За мужність" ІІІ ступеню.
"Поважаємо вашу роботу і розуміємо, що ви робите теж саме зараз, що й наші військові. Україна вдячна кожному та кожній з вас", - звернувся до рятувальників Голова Держави.
Не без підстав можна сказати, що працівники ДСНС - герої нашого часу, на одному рівні з військовими та медиками.
Підготували Ярослав Шлапак, Анна Гетьман, Київ