Міжнародний кримінальний суд має звернути увагу на ознаки геноциду в діях росії — юрист

Міжнародний кримінальний суд має звернути увагу на ознаки геноциду з боку росії щодо українського народу.

Таку думку висловив позаштатний юридичний радник міністра закордонних справ України Микола Гнатовський під час онлайн-пресконференції в Укрінформі, передає кореспондент агентства.

“Геноцид завжди починається з геноцидного наміру, тобто із заяв. Заяви, які пролунали з боку путіна, в його кількох промовах і в тих псевдоісторичних текстах, які він підписував, вказують на цілком можливу наявність цього геноцидного плану. Тому що коли застосовуються терміни “вирішення українського питання”, одразу згадується “остаточне вирішення єврейського питання”, про яке говорив Гітлер. І послідовне заперечення права українців на власну державність, послідовне заперечення взагалі існування українців як політичної нації є надзвичайно поганими ознаками, які в поєднанні із воєнними діями проти українців, у поєднанні з масовими воєнними злочинами і злочинами проти людяності вказують на те, що небезпека геноциду є вкрай реальною”, - заявив юрист.

Він також звернув увагу на хибні звинувачення з боку росії в "геноциді" щодо ситуації на сході України. З досвіду, ті, хто самі вдаються до такого, дуже часто починають з того, що звинувачують у цьому інших.

“Тому якраз і заява України до Міжнародного суду ООН у справі про звинувачення у геноциді й мала на меті, по-перше, спростувати ці неправдиві звинувачення, а по-друге, активувати обов’язок, який мають всі держави світу — щодо запобігання злочину геноциду”, - зазначив Гнатовський.

За його словами, це додаткова підстава для кожної держави вживати заходів для припинення російської агресії проти України. "Бо йдеться не лише про порушення нашого суверенітету, територіальної цілісності і політичної незалежності, а йдеться і про загрозу існування українського народу, української нації. Тому щодо геноциду все надзвичайно серйозно, і Міжнародний кримінальний суд має на це звертати увагу”, - наголосив юрист.

Як повідомлялося, Міжнародний кримінальний суд на початку березня за зверненням 39 країн оголосив про початок розслідування воєнних злочинів внаслідок вторгнення рф в Україну.

7 березня у Міжнародному суді ООН у Гаазі розпочалися слухання за позовом України до росії у справі щодо обвинувачень у геноциді.