СБУ попередила журналістів про відповідальність за оприлюднення інформації про ракетні удари
Оприлюднення фото і відео з місць ворожих обстрілів можуть кваліфікуватися за Кримінальним кодексом України як шпигунство (для працівників іноземних ЗМІ) або державна зрада (для українських журналістів).
Про це заявила на брифінгу з приводу ракетних обстрілів Львова речниця управління СБУ у Львівській області Роксолана Яворська, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Ваша інформація може підпадати під 114 статтю як шпигунство, а для українських журналістів - під 111-ту як державна зрада, адже відбувається її передавання ворогу", - сказала вона.
Яворська наголосила, що, транслюючи інформацію про те, звідки летять снаряди і куди вони потрапляють, журналісти мимохіть допомагають ворогу скорегувати вогонь.
"В нас є мирне населення, в нас можуть загинути люди від ваших публікацій і прямих ефірів. Ви корегуєте вогонь ворога. Не допустіть смертей мирного населення", - закликала Яворська.
Водночас голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький висловив думку, що іноземні журналісти, які не раз перебували в "гарячих точках", можуть не усвідомлювати, що робота в мирному місті має свої особливості. Він закликав їх взяти до уваги цей факт і "поводитися відповідно до правил журналістики".
Як повідомляв Укрінформ, 26 березня російські військові завдали ракетних ударів по нафтобазі і оборонному заводу у Львові. Низка іноземних ЗМІ транслювала репортажі з місця події у прямому ефірі.