МКІП зібрало приклади «денацифікації» по-російськи
Міністерство культури та інформаційної політики зібрало приклади «денацифікації» України по-російськи.
Як передає Укрінформ, фотографії МКІП оприлюднило і прокоментувало у Фейсбуці.
«Жорстокість російських окупантів в Україні побачив увесь світ. Це одна з причин безпрецедентної підтримки світом нашої держави. Пропаганді росіян вже ніхто не вірить. кремлю все складніше прикривати власні злочини брехнею. Ми зібрали історії життя українців, які спростовують наративи російської пропаганди. На відміну від мордора, в Україні цінують життя кожної людини і не забудуть жодної жертви жахливої війни, які і викраденого дитинства українських дітей, і страждань наших літніх людей. А також злочинів проти нашої культурної, духовної та історичної спадщини», - підкреслили у відомстві.
Як зазначається, на першому фото - Борис Романченко. Йому 96 років, він пережив нацистський концентраційний табір Бухенвальд, а загинув у власній квартирі в Харкові внаслідок ракетних обстрілів військ російської федерації.
А 95-річна українка була евакуйована з селища Київської області. Переживши голодомор 1933 року, другу світову війну, 70 років радянського утиску віри та багато інших потрясінь, вона розповіла про життя під час російській окупації у 2022 році - без води, тепла, електроенергії, коли під постійними обстрілами росіян люди готували їжу на вогнищі. За всі свої 95 років життя вона не переживала такого страху, як під час військового вторгнення росії.
98-річна Ольга Твердохлєбова - ветеран Другої світової війни, полковник у відставці, колишня розвідниця, одна з тих, хто у 1943−1944 роках передавав цінні розвіддані з тилу ворога на території окупованої Польщі. Крім того, завдяки їй німцям не вдалося підірвати частину Кракова. путін і лукашенко запрошували її на військові паради в Москву та Мінськ, а сьогодні вона потерпає від вибухів російських бомб та ракет. Жінка хотіла знову стати до зброї - тепер уже на захист України від росіян, - але її не взяли через вік.
Маргариті Морозовій 87 років, і 60 із них вона мешкає в Харкові. З 1941 до 1944 жінка пережила блокаду в Ленінграді. Сьогодні, коли росіяни бомблять Харків, вона змушена переховуватись від бомбардувань, як і колись у Ленінграді. Після початку повномасштабного російського вторгнення пенсіонерка одразу почала перейматися питанням харчів, згадуючи своє дитинство, вона знову запасає хліб.
Щодо культурних та історичних пам’яток, то в добірці світлин є монумент "Атака" з міста Ізюм на Харківщині, який був споруджений на честь солдатів, що загинули у Другій світовій війні. Монумент створили до 40-річчя перемоги. Він був варварськи знищений внаслідок авіабомбардувань російської армії.
Бабин Яр у Києві. Тут поховані жертви Голокосту, багато людей різних національностей, розстріляних у 1941—1943 роках. Це вчинили німецькі окупанти під час Другої світової війни. 1 березня 2022 року в Бабин Яр влучила російська ракета.
Святогірська лавра Української православної церкви Московського патріархату. Її в ніч на 13 березня 2022 року обстріляли росіяни. На той момент у Лаврі перебували близько тисячі людей - монахів і біженців. Пошкоджень зазнали приміщення лаври, де не було жодних військових формувань.
Меморіал жертвам Голокосту – Дробицький Яр знаходиться в селі Затишшя неподалік Харкова. Це місце масових розстрілів мирного населення, які здійснювали нацисти в 1941-1942 роках. Через 80 років нелюди, цього разу росіяни, повернулися і пошкодили меморіал.
Пологовий будинок №2 в українському Маріуполі вже більше не існує. Російські окупанти знищили його артилерійським ударом, а згодом підтвердили, що прицільне бомбардування лікарні та пологового будинку було рішенням російської армії. Деякі жінки та діти, які були на фото світових ЗМІ з місця подій, не вижили.
24 лютого російська федерація оголосила війну Україні та розпочала масштабне вторгнення. Російські війська обстрілюють та знищують об'єкти інфраструктури, адміністративні будівлі та житлові будинки у містах та селах.
В Україні запровадили військовий стан та оголосили загальну мобілізацію.
Україна направила позов проти Російської Федерації до Міжнародного суду ООН у Гаазі.