Як на долоні: наслідки «руского міра» з висоти пташиного польоту

Фотохроніка війни

Сорок дев’яту добу триває повномасштабне вторгнення військ рф в Україну. Ворог нищить переважно цивільну інфраструктуру та вбиває цивільне населення.

Фото з масштабами руйнувань вражають, особливо якщо йдеться про знімки з дронів. Вони дають змогу сповна показати, що приніс із собою «рускій мір».

Пропонуємо переглянути добірку таких світлин із різних куточків України.

На них – колись сповнені життя населені пункти, як-от Ірпінь, Гостомель, Бородянка, Чернігів, села Київщини, Чернігівщини. Зараз же тут – випалена земля, величезні вирви, понівечене залізо, химерно вигнуті пластикові конструкції на місці вікон, з яких можна було споглядати світ, тонни колись будівельних матеріалів, а зараз – уламків мирного життя українців.

Село Ягідне на Чернігівщині. Фото: Hromadske
Село Ягідне на Чернігівщині. Фото: Hromadske
Село Ягідне на Чернігівщині. Фото: Hromadske
Село Ягідне на Чернігівщині. Фото: Hromadske
Село Ягідне на Чернігівщині. Фото: Hromadske

Унаслідок збройної агресії росії в Україні пошкоджено та зруйновано дороги, житлові будинки – приватні та багатоповерхові, – залізничну інфраструктуру, лікарні, школи, дитсадки, церкви, культурні споруди, пам’ятки архітектури, ТРЦ.

Зруйнований міст біля Романівки. Фото: ДСНС Київщини
Ірпінь. Фото: texty.org.ua
Ірпінь. Фото: texty.org.ua
Ірпінь. Фото: texty.org.ua
Ірпінь. Фото: texty.org.ua

За інформацією заступника голови Державної служби з надзвичайних ситуацій України Романа Примуша, 90% ворожих обстрілів припадає на об'єкти цивільної інфраструктури. 

Бородянка. Фото: Hromadske
Бородянка. Фото: Hromadske

Як повідомлялося, за попередньою інформацією російські війська знищили в Україні близько 6800 житлових будинків.

Загальні прямі втрати економіки України через руйнування та пошкодження цивільної та військової інфраструктури, задокументовані в публічних джерелах, коливаються від $564 млрд до $600 млрд. 

Зруйнований стадіон ім. Гагаріна у Чернігові

"Кладовище" розстріляних росіянами автомобілів у Бучі.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що план відновлення України U-24 матиме три етапи втілення. Перший уже відбувається – зруйновані об’єкти відновлюють тимчасово, оперативно і швидко. Другий етап – це швидке відновлення негайно після завершення бойових дій. Третій етап – великий етап повноцінного відновлення українських міст, містечок, будівель, інфраструктури, країни загалом. Він буде найбільш витратним і тривалим, але влада планує втілити його швидко. 

Читайте також: Працюють цілодобово: як рятувальники розбирають завали у Бородянці

24 лютого президент рф путін оголосив про початок повмасштабного вторгнення до України. російські війська обстрілюють та знищують ключові об'єкти інфраструктури, здійснюють масовані обстріли житлових районів українських міст та селищ з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.