У восьми областях України звільнені від окупації 919 населених пунктів
На територіях Житомирської, Запорізької, Київської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей деокуповано понад 900 населених пунктів.
Про це заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко повідомив під час брифінгу, передає кореспондент Укрінформу.
«На деокупованих територіях Житомирської, Запорізької, Київської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей розташовано понад 11 тисяч населених пунктів. Понад три тисячі з них перебували або ще перебувають під окупацією. Наразі деокуповано 919 населених пунктів», - зазначив заступник керівника ОП.
Тимошенко уточнив, що 29% із деокупованих населених пунктів уже активували роботу органів місцевого самоврядування та їхніх виконавчих органів. Також, за його словами, 192 населені пункти розпочали роботу гуманітарних штабів, чим опікуються обласні військові адміністрації спільно з ДСНС. «У сімдесяти – проведено розмінування територій», - додав він.
Окрім цього, заступник керівника ОП поінформував щодо відновлення критичної інфраструктури. Так, газове забезпечення поновлено в понад 280 населених пунктів, постачання електроенергії – у понад 300, роботу АЗС – у 83, медичних закладів – у 256, Національної поліції – у 336, установ та закладів із надання соціальних послуг – у понад 250, Укрпошти – у 74. Водночас Тимошенко повідомив, що водопостачання та водовідведення відновлено на 29%, а також 335 населених пунктів уже мають послуги мобільного звʼязку.
Він розповів, що в частині Харківської області досі тривають бої, але регіон активно відновлює свою інфраструктуру. За даними Тимошенка, у звільнених від загарбників селищах Вільхівка та Мала Рогань електропостачання відновлено у 140 споживачів. «З траси M-03 від Харкова до звільненого Чугуєва вивезли 30 одиниць понівеченого військового та цивільного транспорту. Дорожники регулярно проводять аварійний ремонт автошляхів в містах попадання ворожої артилерії», - зауважив Тимошенко.
Своєю чергою, він додав, що на Сумщині майже 50 тисяч абонентів знову можуть увімкнути світло. Таку послугу відновлено у всіх населених пунктах області, окрім чотирьох. Крім того, водою забезпечені майже 1,5 тисячі населених пунктів.
«Чернігівська область активно відновлюється після бойових дій. Електропостачання відновлено на 97%. Вода є майже у всьому регіоні, крім Чернігова, де зруйновні три з п’яти водопровідних помпових станцій. Розміновані села Ягідне, Лукашівка, Нова Басань, Новий Биків та частково Чернігів. Дорожники поступово розчищають трасу М-01. Після запеклих боїв тут було чимало спаленої техніки окупанта, уламків від снарядів. Вже очищено – 25 км. Усього за час бойових дій у Чернігівській області було пошкоджено понад 600 км доріг та зруйновано 20 мостів. Трьома з них відновлено тимчасовий проїзд», - повідомив заступник керівника ОП.
Водночас Тимошенко зазначив, що на півночі Житомирської області замість зруйнованих окупантами мостів створено три тимчасові переправи: два мости через річку Ірша у місті Малин та ще один через річку Грезля між селами Народицької громади для доставки продуктів, ліків, гуманітарної допомоги до звільнених населених пунктів.
Як повідомлялося, в Україні триває 54-та доба повномасштабного вторгнення російської федерації, війська якої обстрілюють і знищують об'єкти критичної та цивільної інфраструктури, жорстоко вбивають українців.