Постачання в Україну найсучаснішої зброї вимагає певного часу - генсек НАТО

Лідери НАТО розуміють, що Україна потребує негайної допомоги, та надають їй сучасне військове обладнання, але практична доставка цього обладнання та зброї потребує певного часу, потрібного для навчання українських військових поводженню з новою зброєю.

Про це у середу в Брюсселі під час пресконференції перед зустріччю міністрів оборони країн-членів Альянсу заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Деякі зусилля потребують часу. Це саме та причина, чому ми матимемо обговорення сьогодні, як на рівні міністрів, так і в форматі Контактної групи під егідою США. Ми зустрінемося з українськими представниками, щоб ідентифікувати виклики та проблеми, які вони порушують разом з нами, як прискорити доставку зброї. Маємо визнати, що така доставка забирає більше часу. Ми доставляємо більше зброї далекого радіусу дії, більш сучасні системи протиповітряної оборони, більш сучасну артилерію, більше важкого озброєння, більше зброї натівського стандарту. Тому це інколи забирає певний час, щоб провести тренування та навчити обслуговуванню», - зазначив Столтенберг.

Читайте також: Країни НАТО нададуть Україні всю необхідну для перемоги зброю - Столтенберг

Він нагадав, що союзники по НАТО розпочали допомогу для модернізації Збройних Сил України ще з 2014 року і значно наростили її обсяги перед російським вторгненням, тому що ця агресія була заздалегідь передбачена розвідувальними органами. Особливо активно союзники по НАТО допомагають Україні в останні місяці й тижні. Йдеться про масштабну трансформацію, про перехід від зброї ще радянської ери до зброї стандартів НАТО.

«Лідери НАТО розуміють невідкладність допомоги Україні. І це саме є причиною, чому ми суттєво наростили обсяги такої допомоги протягом минулих місяців, з початку вторгнення. Це лише підкреслює важливість якомога тіснішої координації з українцями, щоб робити це у найкращий спосіб. Йдеться про доставку як зброї, так і ... пального, медичні поставки, різного роду захисні пристрої та багато інших видів постачання, а також організацію тренування в країнах НАТО», - сказав генеральний секретар НАТО.

Читайте також: Столтенберг сподівається, що Зеленський приїде на саміт НАТО у Мадрид

Як повідомлялося, 28-30 червня у Мадриді відбудеться черговий саміт НАТО, який розгляне сучасні виклики для європейської та євроатлантичної безпеки, насамперед – наслідки агресивної війни росії проти України, а також шляхи подальшої трансформації Альянсу. Лідери країн-союзниць приймуть нову Стратегічну концепцію НАТО.

У середу в Брюсселі розпочинається засідання Північноатлантичної ради на рівні міністрів оборони, які обговорять підготовку до наступного саміту Альянсу в Мадриді та шляхи нарощування військової допомоги для України у її протистоянні неспровокованій та брутальній російській агресії.