До лютого в Чернігові проживало більше 280 тисяч мешканців
В найстрашніші дні березня залишилося, ховаючись в підвалах, близько 80 тисяч чернігівчан
Від російських бомб загинуло і померло від ран близько 1000 мешканців.
Місто дивиться на тебе вм’ятинами від воронок, чорнотою будинків з обваленими балконами і вибитими вікнами, зруйнованими будівлями бібліотек і лікарень, шкіл і садочків, розтрощеним готелем на центральній вулиці, випаленим фасадом кінотеатру.
Зелень дерев приховує ці рани, а люди затягують плівкою, ковдрами, фанерою вибиті вікна аварійних будинків, бо ж треба десь жити.
Вже близько 100 тисяч жителів міста повернулися. Тут моляться на українську армію. Тут ненавидять і проклинають росіян до 7 коліна.
Наша команда Європейська Солідарність - Чернігів весь час була з людьми, разом з місцевою владою допомогаючи вижити , коли не було води, електроенергії, газу, волонтерили, розвозили їжу.
Петро Порошенко, Maxim Savrasov Олексій Гончаренко у березні привозили сюди генератори і медикаменти. Фактично під обстрілами.
Зараз головні проблеми- це експертиза зруйнованого житла, на яку в людей немає грошей, і відбудова, хоча б елементарні вікна, там, де залишилися стіни.
Це потребує системної, комплексної державної програми, із залученням міжнародних донорів і нульовою толерантністю до корупції.
З Марія Іонова відвідали Чернігів, найбільш постраждалі райони , поспілкувалися з жителями зруйнованих будинків.
Відвідали комуналтне підприємство Чернігівської міськради, 360 працівників якого під обстрілами і бомбардуваннями щодня прибирали місто, вивозили сміття.
Зустрілися з волонтерськими організаціями , які разом з Iryna Solomakha та Олегом Шпаком допомогають постраждалим.
Усвідомлюємо, що до початку холодів залишається дуже мало часу і влада, ми всі разом, маємо знайти оперативні і комплексні рішення, як людям, які втратили все, пережити зиму.
Ми готові працювати їх західними партнерами, аби прості українці отримали їх допомогу. Важливо, аби влада працювала в цих питаннях разом з опозицією.