Перемир’я означатиме ескалацію з боку рф у майбутньому – Подоляк

Переговорний процес із російською федерацією щодо припинення війни наразі є невигідним ні для України, ні для Європи, оскільки будь-яке тимчасове перемир’я означатиме продовження агресії з боку рф у майбутньому.

Про це заявив радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк в інтерв’ю німецькому виданню Bild, повідомляє Укрінформ із посилання на пресслужбу ОП.

«Переговорний процес сьогодні зафіксує тимчасове перемир’я у війні, яка не буде завершена. Відповідно російська федерація вважатиме це перемогою й далі претендуватиме на просування своєї експансіоністської політики. Тому перемир’я зараз означатиме лише наступний етап війни через певний час», – сказав Подоляк.

Він зауважив, що в разі такого неповного завершення війни в Україну не ризикнуть повертатися багато наших громадян, не прийдуть інвестиції.

«Це буде «сіра зона», яка наростає і яка постійно тиснутиме на Європу. Європа буде змушена постійно інвестувати сюди великі кошти, щоб якось підтримувати цю територію в життєздатному стані. Це невигідно Європі у середньостроковій і довгостроковій перспективі», – вважає радник керівника ОП.

На його думку, Німеччині та іншим країнам Європейського Союзу переговорний процес зараз невигідний, оскільки це спровокує росію на більш зухвалу поведінку в економічному, політичному, дипломатичному плані.

Водночас Подоляк зазначив, що в Україні через війну суттєво знижується якість життя, у Європі також спостерігатиметься певне погіршення. «Але це плата за таку інтенсивну війну, якої не було з часів Другої світової. І цю війну потрібно правильно закінчити, якщо ви не хочете платити весь час», – наголосив він.

Радник керівника ОП додав, що починати розмови щодо переговорів з державою-агресором можна буде лише тоді, коли відбудеться крах останньої надії рф «дотиснути» Україну військовим шляхом. «Лише після того, як росія зрозуміє, що вона більше не зможе вести війну», – підсумував він.

Читайте також: Усі козирі рф уже використані - Подоляк

Як повідомлялося, 29 березня в Стамбулі відбувся раунд переговорів між українською та російською делегацією. Після нього українська делегація виступила з низкою пропозицій для припинення російсько-української війни, серед яких – підписання міжнародного договору про гарантії безпеки України. Це був останній очний етап переговорів.

Пізніше переговорний процес було зупинено.