Рада планує розширити прикордонну смугу з росією та білоруссю

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт, який передбачає збільшення прикордонної смуги вздовж лінії державного кордону України з російською федерацію та республікою білорусь до двох кілометрів.

Як передає Укрінформ із посиланням на сайт парламенту, проєкт закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту державного кордону України" (№7475) підтримали 250 народних депутатів.

Так, документ пропонує внести зміни до низки законів з метою захисту державного кордону України.

Законопроєктом планується закріпити на законодавчому рівні комплекс заходів з прикриття державного кордону на загрозливих ділянках, які здійснюються у разі реальних загроз нападу на Україну або збройної агресії проти країни чи збройного конфлікту на державному кордоні, міжнародного збройного конфлікту.

Зокрема, передбачається усунення перепон для інженерного облаштування інфраструктури державного кордону на землях природно-заповідного фонду України, а також виділення вздовж українсько-російської та українсько-білоруської ділянок державного кордону більшої частки земель для посиленого облаштування засобів захисту та оборони державного кордону України, у тому числі мінних полів. Серед іншого йдеться про збільшення прикордонної смуги вздовж лінії державного кордону з росією та білоруссю до двох кілометрів.

Крім того, проєктом пропонується уточнити функції Державної прикордонної служби України щодо участі в обороні держави та упорядкувати механізми її реалізації, здійснити перерозподіл повноважень складових сектору безпеки і оборони щодо координації їх спільної діяльності, пов’язаної із захистом державного кордону в мирний час, під час дії воєнного стану, в інших кризових ситуаціях.

Читайте також: Україна хоче відновити територіальну цілісність у кордонах 1991 року - Кулеба

Також передбачається врегулювання порядку та способів залучення військових частин і підрозділів Збройних сил України до виконання завдань з посилення охорони держкордону та суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні в мирний час та особливий період.

Водночас має бути спрощено процедуру примусового видворення з України нелегальних мігрантів, які затримуються уповноваженими державними органами за незаконне перетинання державного кордону або інші грубі порушення українського законодавства, шляхом надання права ухвалення таких рішень відповідним державним органам (СБУ, ДМС, прикордонники), а до суду звертатися вже для затримання з метою виконання видворення відповідно до Конституції України та зарубіжного досвіду.

24 лютого російська федерація розпочала новий етап війни проти України – повномасштабне вторгнення.