Обшуки, облави та доноси: як у росії силовики «полюють» на призовників
У росії посилюються поліцейські заходи, спрямовані на забезпечення оголошеної мобілізації до збройних сил рф, у зв'язку з чим проводяться обшуки, блокування доріг та виявлення "неблагодійних".
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.
За даними розвідки, у селищі Тьоткіно Курської області на постійній основі проводяться обшуки в будинках місцевого населення. Представники спецслужб спонукають доносити одне на одного, намагаючись знайти осіб, які спілкуються з українцями та в яких є знайомі чи родичі в Україні. У результаті місцеві жителі уникають будь-яких розмов як з пересічними, так і з близькими людьми. Дороги в напрямку районного центру перекриті, виїзд населення заборонений.
У станиці Мамань Краснодарського краю одразу після оголошення мобілізації розпочався побудинковий обхід населення співробітниками поліції з метою вручення повісток чоловікам. Мобілізовані прибувають до Темрюкського районного військового комісаріату, формуються в команди і відправляються на доукомплектування військових частин, які зазнали значних втрат у ході бойових дій. У пунктах збору в людей вилучають всі наявні засоби зв’язку. Відповідна підготовка в навчальних центрах не проводиться.
Щоб попередити “безконтрольне” переміщення чоловіків та максимально охопити населення хвилею мобілізації, на автошляху А289 поблизу районного центру Темрюк діють спільні блокпости поліції та представників військового комісаріату.
Мобілізація у Краснодарському краї носить масовий характер. Відомо, що близько 30% призваних - це чоловіки, які не мають жодного досвіду військової служби, а офіцерські звання отримали по закінченні військових кафедр у вищих навчальних закладах.
У Чуваській республіці 23 вересня призупинено набір мобілізованих. Керівництво республіки доповідає, що повністю виконало план призову та чекає наступних наказів.
“У Краснодарському та Ставропольському краях, Архангельській, Волгоградській, Воронежській та Ростовській областях звільнено наявні великі приміщення для розміщення мобілізованих (у тому числі спортивні об’єкти). Представники військових комісаріатів проводять “роз’яснювальну компанію” серед чоловіків щодо кадрової військової служби в зс рф”, - додали у розвідці.
Як повідомляв Укрінформ, у багатьох містах росії почалися антивоєнні протести. Найбільші з них відбулися 25 вересня у столиці Дагестану Махачкалі. Станом на вечір неділі на акціях у росії було затримано майже дві з половиною тисячі осіб. Десятки тисяч громадян росії залишили межі країни. За даними деяких ЗМІ, влада рф планує 28 вересня заборонити виїзд чоловікам мобілізаційного віку.