Уряд спростив механізм медичної евакуації для захисників України

Уряд вніс зміни до Порядку направлення осіб зі складових сил оборони та сил безпеки, постраждалих у зв'язку з військовою агресією рф проти України, на лікування за кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 5 квітня 2022 року № 411.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

“Завдяки потужній міжнародній підтримці та взаємодії з іноземними партнерами ми маємо змогу протистояти та гідно давати відсіч ворогові. Крім того, триває наша активна співпраця з міжнародними партнерами у напрямі евакуації наших громадян, які постраждали від збройної агресії росіі. Нині вже близько 2 тисяч наших громадян евакуйовано з різних регіонів України до клінік Європи”, — зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

МОЗ подає запити на медичну евакуацію та отримує пропозиції від країн-членів Європейського Союзу через електронну платформу Європейської Комісії Early Warning and Response System (EWRS). Ця платформа має обмежений доступ, який надається лише визначеним представникам країн-членів ЄС, Молдови та України.

“Відтепер офіційно затверджено постановою механізм пошуку країн-членів ЄС, які готові безоплатно прийняти на лікування захисників України, через електронну платформу EWRS (Система раннього попередження та реагування)”, - додали у МОЗ.

Для того, аби пришвидшити евакуацію, організаційні дії відбуватимуться паралельно: МОЗ опрацьовуватиме медичну частину в той час, як державні органи, що входять до складу сектору безпеки і оборони, готуватимуть дозволи на виїзд за кордон для захисників України.

Також змінами передбачено встановлення триденного строку для узагальнення державним органом, що входить до складу сектору безпеки і оборони, інформації, отриманої від військово-медичного закладу та надсилання на розгляд Міністерства охорони здоров'я в електронній формі листа-направлення з копіями документів захисників України.

Відтепер механізм надання медичної та/або реабілітаційної допомоги за кордоном захисникам України, які боронять суверенітет та територіальну цілісність, значно спрощено, оскільки одним з першочергових пріоритетів для уряду є забезпечення військовослужбовців необхідною медичною допомогою, доступ до якої обмежено через війну.

Ознайомитися з алгоритмом медичної евакуації захисників України для лікування за кордоном можна тут.

Читайте також: В українські лікарні доправили понад 140 потужних генераторів

Як повідомляв Укрінформ, МОЗ та Єврокомісія евакуювали ще 22 постраждалих українців на лікування до Європи, зокрема до медзакладів Німеччини, Нідерландів, Данії та Норвегії.