Термін життя «мобіка». Статистика
21-го вересня 2022-го року Путін розділив життя цілого покоління цивільних росіян на “до” та “після” мобілізації
InformNapalm аналізує втрати першого місяця російської мобілізації.
У перший же день радісні російські воєнкоми почали розносити перші “листи щастя” новоспеченим російським військовим. Військові округи навипередки почали виконувати мобілізаційну норму, щоб компенсувати “мобіками” втрати регулярних частин. Війна з телевізора та патріотичних ТГ-каналів раптом увійшла в реальні життя сотень тисяч цивільних росіян. Масових протестів проти цього ми так і не дочекались. Всі протести завершились декількома відео з віддалених регіонів. Мобілізований росіянин не проти повоювати з Україною, просто раніше думав, що це за нього зробить регулярна армія.
Російська преса видала кілотонни текстів про те, як юридично правильно відтягнути мобілізацію, але згодом перейшла на тексти про те, як правильно підготувати мобілізованого до фронту – від народних порад, як зробити собі жгут з підручних матеріалів, до чек-листа з тим, що треба взяти з дому на фронт. Російське суспільство без проблем масово йде на війну проти України.
Хтось був десантником, військовим розвідником, спецпризначенцем чи служив у морській піхоті. Дехто встиг повоювати у Чечні, послужити контрактником у КТО на Кавказі чи мав стосунки до МВС або пенітенціарної системи. Тобто, знищені російські “мобіки” – це доволі мілітарні люди.
Наприклад “мобік” з прізвищем Хоміченко з Бурятії поїхав воювати проти України вдруге за цей рік. До червня він вже воював у складі російської регулярної армії, а у вересні загримів вдруге вже як мобілізований.
До речі, про Бурятію. Воєнкоми деяких російських регіонів жвавіше за інших відправили своїх підопічних до України. Лідери по знищенню стали Красноярський край та Свердловська область (по 7 штук), від яких дещо відстала Челябінська область (5 штук). Окремо порадіємо за столичні регіони – Москва (3) та Пітер (2). В агломераціях цих двох міст живе кожен п’ятий росіянин – мобілізація не змогла оминути навіть столичну тусовку.
Всі загиблі мобілізовані були призвані ще в перший тиждень мобілізації у вересні, а от перші загиблі з них виринули тільки четвертого жовтня. В середньому “мобік” потрапляє до України за 7 днів. Бувають і експрес-винятки, коли мобік опинився в Україні на третій день після мобілізації.
З некрологів прослідковується два основних маршрути потрапляння в Україну – тренувальний табір у Джанкої в Криму з подальшою передислокацією на Херсонщину або з Бєлгородщини чи Ростова, звідки вони опиняються на Луганщині. Цікаво, що частина потім з Луганщини їде знову ж таки на Херсонщину.
По 16-х мобіках вдалось встановити місце смерті. На Херсонщині гине більшість мобіків – 12 з 16. Ще 4 штуки були знищені на Луганщині. Інформації по знищених мобіках на Донбасі поки ще нема.
Нам частково вдалось встановити дані про дату мобілізації та прибуття до України. З цих даних можна зробити наступні висновки – через тиждень після мобілізації росіянин потрапляє до України. Через 12 днів після мобілізації мобік гине в Україні. На фронті в Україні мобік встигає проводити, приблизно, 4 дні.
ЗСУ не пробачає бажання росіян повоювати з Україною. “Сумна” статистика перших знищених мобіків приблизно показує, як воюватиме російський мобілізований проти вмотивованої української армії. В середньому – 4 доби життя, а далі – смерть, поранення або полон.
Оригінал статті - InformNapalm