Україна створює трирівневу систему відновлення військової техніки – Резніков

В Україні створюється трирівнева система ремонту та відновлення військової техніки.

Про це на брифінгу в Ukraine Media Center Odesa заявив міністр оборони Олексій Резніков, передає кореспондент Укрінформу.

"Основних викликів для нашого ВПК два. Перший - це налагодження системи ремонту й обслуговування складних систем, і це не тільки артсистеми, системи залпового вогню, це і броньована техніка в тому числі, і міноменти, і стрілецька зброя тощо. Тому сьогодні ми будуємо систему відновлення і ремонту трирівневу", - сказав Резніков.

Він пояснив, що перший, найпростіший ремонт має відбуватися безпосередньо у військових частинах, підрозділах на полі бою. Для цього вони мають бути забезпечені необхідними запчастинами, обладанням, інженерними технічними документами.

Читайте також: «Рамштайн-4»: чого очікує Україна від союзників?

Другий рівень передбачає проведення ремонту середньої складності на українських підприємствах, які проводитимуть роботи у взаємодії з командуванням сил логістики ЗСУ.

Нарешті, третій рівень - це складний ремонт, який передбачає комлектацію агрегатів, ремонт електроніки тощо. Такі роботи проводитимуть на підприємствах партнерів України, наприклад у Польщі, Чехії чи Словаччині.

"Сьогодні я веду перемовини з колегою - міністром оборони про створення таких виробничих ремонтно-обсуговуючих хабів", - сказав Резніков, не уточнивши при цьому, з міністром якої країни йдуть переговори.

За словами очільника МОУ, другий виклик для українськго військово-промислового комплексу полягає у розвитку системи сучасних нових технологій на полі бою, таких як безпілотники.

"Причому не тільки тих, які у повітрі, а й ті, що у воді, під водою, на землі. Це майбутнє війн. На жаль, маючи такого сусіда, ми маємо розуміння всіх ризиків і викликів навіть після перемоги в цій війні. Тому сьогодні ми розвиваємо систему безпілотних дронів, а також так звані засоби контрборотьби з ворожими безпілотниками, щоб придушувати їх, збивати або заволодівати ними в інший спосіб", - сказав Резніков.

Читайте також: Заводи Укроборонпрому ремонтують для ЗСУ трофейні «смерчі», «оси» та «урагани»

Він додав, що силами підприємств Укроборонпрому налагоджено виробництво снарядів калібру 152 мм, 122 мм, 120-міліметрових мін. Міністр висловив сподівання, що протягом кількох місяців виробництво цих боєприпасів суттєво збільшиться.

Водночас він зауважив, що виробництво снарядів 155-го калібру для сучасних артилерійських платформ натівського стандарту поки що в Україні не відбувається. "Маємо надію, що будемо одержувати цю підтримку від партнерів", - сказав Резніков.

За його словами, в України є своя артилерійська установка 155 калібру - "Богдана", яка пройшла перші випробування. Якщо відбуватиметься розвиток виробництва цієї артсистеми, також буде налагоджено виробництво боєприпасів для неї.