Литва закликає притягти російських агресорів до відповідальності за сексуальні злочини в Україні

Литовський парламент одноголосно 118 голосами «за» ухвалив у вівторок резолюцію про засудження сексуальних злочинів, скоєних російською армією в Україні, притягнення до відповідальності винних у міжнародному спецтрибуналі та надання допомоги постраждалим.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на сайт Сейму.

Приймаючи резолюцію, литовський парламент виступає за подальшу активну роботу литовських інститутів щодо забезпечення справедливої ​​відповідальності для всіх осіб, у тому числі керівників росії та білорусі, за їхній внесок в організацію та скоєння воєнних злочинів та злочинів проти людяності.

"Даною резолюцією ми закликаємо держави-члени Європейського Союзу та інших міжнародних партнерів приєднатися до ініціативи країн Балтії щодо створення Спеціального міжнародного кримінального трибуналу з метою притягнення до відповідальності політичних та військових керівників росії за злочини агресії в Україні", - заявила парламентарій Єва Пакаркліте, яка представляла резолюцію у Сеймі.

Читайте також: Громадська активістка розповіла у Страсбурзі про воєнні злочини росіян на Херсонщині

За її словами, Комісія ООН з розслідування підтвердила понад сотню злочинів на сексуальному ґрунті, скоєних російськими збройними силами в Україні, і реальна кількість таких злочинів, ймовірно, є набагато більшою, оскільки вони часто просто не реєструються.

«Українські жінки, говорячи про сексуальне насильство з боку російських солдатів, розповідають про випадки, коли росіяни приходили не лише зі зброєю, а й з віагрою, що є свідченням систематичного вчинення сексуальних злочинів. Про те, що сексуальне насильство є частиною військової стратегії росії, кажуть і представники ООН», - сказала Пакаркліте.

Читайте також: Постпред США при ООН заявила у Києві: Ми притягнемо росію до відповідальності за воєнні злочини

Парламентарій наголошує, що важливо розуміти – ці злочини скоюються не лише стосовно жінок, жертвами злочинів стають і жінки, і чоловіки, і діти.

Сейм нагадує, що сексуальне насильство під час війни вважається кримінальним діянням, що класифікується як злочини проти людяності та воєнні злочини відповідно до положень Римського статуту Міжнародного кримінального суду.