Кількість кіберінцидентів за липень-вересень зросла у майже чотири рази – Держспецзв'язку

У Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації у липні-вересні 2022 року опрацювали 24 млрд подій інформаційної безпеки (ІБ) та 115 кіберінцидентів.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на пресслужбу Держспецзв’язку у Телеграмі.

«У III кварталі 2022 року за допомогою засобів Системи виявлення вразливостей і реагування на кіберінциденти та кібератаки опрацьовано 24 млрд подій інформаційної безпеки (ІБ). Кількість зареєстрованих та опрацьованих кіберінцидентів зросла – від 64 до 115 порівняно з попереднім кварталом», - ідеться в повідомленні.

Зазначається, що порівняно з попереднім кварталом, кількість подій ІБ з високим рівнем критичності зросла у 3,8 раза, а кіберінцидентів – на 128%. Основною метою хакерів був кібершпіонаж, порушення доступності державних інформаційних сервісів та знищення даних інформаційних систем.

У службі уточнили, що кількість критичних подій ІБ, джерелом яких є IP-адреси росії, зросла у 35 разів, порівняно з першим та другим кварталами року. Також майже вдвічі збільшилась кількість детектованих подій ІБ, пов’язаних з активним скануванням, які теж мають відношення до рф.

Читайте також: російські хакери розсилають листи від імені Держспецзв’язку

Саме з цих IP здійснювали кібератаки на українські інформаційні ресурси та розповсюджували фейкову інформацію, спрямовану на дискредитацію держорганів під час воєнних дій.

У відомстві наголосили, що абсолютна більшість кіберінцидентів повʼязана з хакерськими угрупованнями, що фінансуються урядом рф. Зокрема, це UAC-0010 (Gamaredon) та інші. Найбільшу частку подій інформаційної безпеки можна повʼязати з APT-угрупованнями та хактивістами.

Як повідомлялось, ЄС виділив Україні 29 млн євро для посилення її стійкості у протидії загрозам у кіберпросторі та цифровому просторі. Із цієї суми 10 млн євро використано для закупівлі обладнання й програмного забезпечення для цифрової безпеки та надання іншої відповідної підтримки. Решта 19 млн євро призначені для підтримки стійкої цифрової трансформації.