Зеленський закликає партнерів нарощувати допомогу в вигляді систем ППО та ПРО
Президент Володимир Зеленський закликає міжнародних партнерів нарощувати допомогу Україні у вигляді систем протиповітряної та протиракетної оборони.
Відповідний заклик він висловив у відеозверненні до учасників саміту G20 на Балі, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Зеленський розповів, що внаслідок ударів російських ракет та іранських дронів зруйновано близько 40% енергоінфраструктури України. За його словами, мета цих злочинів – перетворити холод на зброю проти мільйонів людей, а також не дати можливості експортувати української електрику сусіднім країнам, що могло б допомогти їм стабілізувати енергетичну ситуацію та зменшити ціни для споживачів.
"росія зацікавлена в енергокризі. А ми ж усі маємо бути зацікавлені в припиненні терору", – підкреслив Президент України.
Він подякував партнерам, які вже допомогли Україні з постачанням систем ППО і ПРО. "Це дає нам змогу збивати частину російських ракет та іранських дронів. Але маємо повністю захистити наше небо. Я прошу вас нарощувати відповідну допомогу!", – закликав глава Української держави.
Водночас Зеленський нагадав, що Україна вже запропонувала направити місію експертів Організації Об‘єднаних Націй на об’єкти критичної енергетичної інфраструктури України для оцінки руйнувань і потреб у відновленні, а також з метою запобігання їх подальшому знищенню. Він наголосив на необхідності прискорити відправку цієї місії. На його переконання, це буде конкретний внесок міжнародної спільноти у стабілізацію енергоситуації в Україні та Європі, а отже, і на глобальному енергоринку.
"Втім, незалежно від рішень світу, росія може в будь-який день відмовитися від ударів по українській енергогенерації та по об’єктах, що задіяні в постачанні води й тепла людям. Хай росія доведе такою своєю відмовою від терору, що справді зацікавлена в поверненні миру", – додав Президент.
Як повідомляв Укрінформ, Україна внаслідок ракетних ударів з російського боку зазнала значних втрат, зокрема, у сферах електро- й теплопостачання.