Битва за Україну. День двісті сімдесят шостий

В Україні сьогодні вшановують пам'ять жертв Голодоморів. Голодомор в Україні офіційно визнали геноцидом українського народу уже 22 держави. Слава Україні!

Ми зібрали для вас інформацію про двісті сімдесят шостий день війни: чим жили Україна та українці 26 листопада 2022 року.

В Україні сьогодні вшановують пам'ять жертв Голодоморів.

Пам'ять жертв вшановують щороку у четверту суботу листопада.  Підстава: укази Президента 1998 та 2007 років, повідомляє Укрінформ. Українці у ХХ сторіччі пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Найжормтокішим був голод 1932-1933 років – саме його називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом. Загинули мільйони українців…

Президент Зеленський закликав світ визнати Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу.

Президенти Литви, Польщі, Румунії та Латвії підтвердили готовність й надалі підтримувати Україну у протидії російській агресії та закликали міжнародну спільноту визнати Голодомор в Україні 1932-1933 років злочином сталінського режиму.

Про це йдеться у спільній заяві президентів чотирьох країн - сайт президента Литви. На сьогодні Голодомор в Україні 1932—1933 років офіційно визнали геноцидом українського народу 22 держави.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький у ході візиту до України поклав букет із колосків пшениці та червоних квітів до пам’ятника жертвам Великого голоду в Києві.

- Що про цей день казали українські і світові політики.

МЗС України закликало міжнародних партнерів визнати Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу та не допустити подальших воєнних злочинів проти людяності та геноциду з боку росії.

Українці пройшли через дуже страшні речі. І попри все зберегли здатність не підкорюватися та свою волелюбність. Колись нас хотіли знищити голодом, тепер – темрявою та холодом. Нас не зламати. Наш вогонь не згасне. Ми знову переможемо смерть – Володимир Зеленський, президент України. Відео звернення Президента за посиланням.

90 років тому радянський сталінський режим через Голодомор влаштував геноцид українського народу. Мільйони людей загинули протягом 1932-1933 років. російський режим знову, як 90 років тому, через геноцид хоче зламати українців, але їм це не вдасться - Денис Шмигаль, прем'єр-міністр.

Українці мають пам’ятати і жертв Голодоморів, і тих, хто їх катував, морив голодом та винищував - Олена Зеленська, дружина Президента

Сполучені Штати в дев’яності роковини початку Голодомору 1932-33 років в Україні вшановують пам’ять жертв Великого голоду і віддають належне стійкості та хоробрості українського народу – Джо Байден, президент США

Сьогодні українці платять високу ціну за незалежність своєї держави, але не відмовляться від свободи, як і під час Голодомору-геноциду - Джастін Трюдо, прем’єр-міністр Канади

Сьогодні ми вшановуємо пам'ять мільйонів українців, убитих сталінським режимом під час Голодомору. Через 90 років росія знову почала повномасштабний геноцид проти українців. Щоб уникнути подібних трагедій у майбутньому, ми маємо перемогти наступників Сталіна зараз - Едгарс Ринкевичс, глава МЗС Латвії

НАЙВАЖЛИВІШЕ

- Під час Міжнародного саміту з продовольчої безпеки в Києві президент Володимир Зеленський заявив про старт програми Grain from Ukraine ( зерно з України), в рамках якої до середини наступного року близько 60 суден з українським зерном планується направити до найбідніших країн Африки. На першому саміті Україна зібрала $150 мільйонів від понад 20 країн-учасниць і ЄС для допомоги країнам Африки. У Саміті в онлайн- і офлайн-режимах взяли участь глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем'єр-міністри Польщі, Литви, Румунії, Бельгії, а також президентка Угорщини Каталін Новак.

- Президент Зеленський наполягає на обмеженні цін на російську нафту на рівні 30-40 доларів за барель, аби росія не використовувала нафтові мільярди у війні проти України.

- Візити до України:

Президент України Володимир Зеленський розпочав переговори з прем’єр-міністром Бельгії Александром де Кроо, який прибув із візитом в Україну. Президент України та прем'єр-міністр підписали декларацію щодо підтримки членства України в ЄС і НАТО.

Голови урядів Литви та Польщі Інгріду Шимоніте й Матеуш Моравецький прибули до Києва. За результатами зустрічі в рамках Люблінського трикутника прем’єр -міністри України, Польщі та Литви підписали спільну заяву глав урядів щодо активізації процесу переговорів щодо вступу України в НАТО, посилення допомоги Україні та про підтримку початку переговорів про вступ України в ЄС.

ЦИТАТИ ДНЯ

  1. Дмитро Кулеба, глава МЗС: «Світові лідери не підштовхують Україну до переговорів супроти її інтересів. Всі розуміють, що мир має бути справедливим. А справедливий мир починається з повного відновлення територіальної цілісності України. Ця мета є цілком досяжною».

  1. Єнс Столтенберг, генсек НАТО: «Україні не потрібні переговори з росією до тих пір, поки вона не здобуде впевнену перемогу на полі бою, інакше міцного миру не вийде і згодом доведеться воювати знову».

  1. Олексій Данілов, секретар РНБО: «Друга трансформаторна армія" – тепер офіційно про росармію, яка котрий день поспіль веде "героїчну" боротьбу з українськими ГЕС і ТЕЦ. Ці покидьки вже пробували позбавити нас пального, а світ – зерна. Впораємось і з цим енергетичним фронтом. Все буде Україна!»

ВТРАТИ ВОРОГА

ВІЙНА

- За даними Генштабу, ворог продовжує перегрупування військ з метою посилення частин та підрозділів на Лиманському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках.

- У Донецькій області бійці Державної прикордонної служби України мінометним вогнем знищили ворожий спостережний пункт.

- Інформація про нібито плани ворога атакувати Україну ударним угрупованням рф та республіки білорусь з боку північних кордонів України наприкінці листопада не відповідає дійсності - Генштаб.

- Деякі країни надають Україні військову допомогу, хоч не говорять про це і навіть заперечують свою участь. Україна отримує допомогу у вигляді озброєння від третіх країн, але не напряму - МЗС України.

***

- Ворог завдав ракетного удару по Дніпру, знищено житловий квартал, 13 людей отримали поранення – ОВА.

- Україна повернула з російського полону 12 співвітчизників - Андрій Єрмак, керівник Офісу Президента. Серед них - 4 бійців ВМС, 2 нацгвардійців, 2 прикордонників, 1 з ТрО, а також 3 цивільних - подружжя та чоловік, який вважався зниклим безвісти.

- У Херсонській області з часу звільнення російська федерація вбила 32 мирних жителя - Ігор Клименко, глава Нацполіції України

НОВИНИ: УКРАЇНА

- Україна пропонує збільшити кількість портів у межах Чорноморської зернової ініціативи - Володимир Зеленський, президент України. Зеленський додав, що  зернова ініціатива досі не працює, на жаль, на повну, бо росія намагається затягнути рух суден. Черга в Босфорі становить на сьогодні понад 80 кораблів

- В Україні після масштабного знеструмлення, спричиненого масованою ракетною атакою рф, відновили 73% мобільної мережі - Михайло Федоров, віцепрем'єр-міністр - міністр цифрової трансформації

- У Херсоні відновили електропостачання - Кирило Тимошенко, керівник Офісу Президента. Першочергово подаються потужності на критичну інфраструктуру міста і далі відразу ж побутовим споживачам.

- Теплопостачання у столиці відновили у понад 90% житлових будинків, але без світла залишаються ще 25% споживачів – Віталій Кличко, мер міста.

СВІТ: ДОПОМОГА, САНКЦІЇ, ПОДІЇ

- Бельгія направить в Україну найсучасніше обладнання, таке як мобільні лабораторії та підводні безпілотними - Людивін Дедондер, міністр оборони Бельгії

- На східному кордоні Естонії розпочали роботу п'ять українських прикордонників, які допомагають місцевим колегам та за необхідності беруть участь у опитуванні тих, хто перетинає кордон. Українські прикордонники прибули до естонського кордону за сприяння європейської агенції з охорони кордонів Frontex. Вони працюють на прикордонних пунктах Нарва та Лухамаа, де спостерігають за контролем на естонському кордоні.

- Пентагон організував на території Польщі пункт ремонту західного артилерійського озброєння, яке постачається Україні - The New York Times. За даними американських оборонних відомств, третина гаубиць західного виробництва, переданих Україні, перебувають в неробочому стані. Оскільки здійснювати ремонт артилерії у польових умовах проблематично, це стало пріоритетом для Європейського командування Пентагону, яке створило ремонтний центр у Польщі.

- Люксембург передав Україні 6 розвідувальних безпілотників чеського виробництва Primoco One 150, які напередодні закупив з метою військової підтримки ЗСУ- Міністерство оборони Люксембургу.

- Держсекретар США Ентоні Блінкен 28-30 листопада перебуватиме з візитом у Бухаресті, де візьме участь у зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО й проведе переговори з іншими лідерами, в тому числі, Дмитром Кулебою – Держдепартамент США.

- Уряд Канади передасть ООН 30 мільйонів канадських доларів (близько 23 млн дол США) для підтримки функціонування Чорноморської зернової ініціативи. Крім того, Канада виділила 10 мільйонів канадських доларів (близько 7,6 мільйона доларів США) на закупівлю генераторів для України.

- В Астані 26 листопада відбулася церемонія інавгурації президента Казахстану — Касим-Жомарт Токаєв склав присягу в Палаці незалежності. Токаєв вступив на посаду на семирічний термін  і вже підписав про призначення на 14 січня 2023 року виборів депутатів сенату (верхньої палати парламенту).

ВОРОГ

- Раптово помер міністр закордонних справ білорусі володимир макей – БЕЛТА. Подробиці про причини й обставин смерті міністра не наводяться. Є чутки, що йдеться про спецоперацію з подальшого послаблення лукашенка, яку провадять спецслужби.

- Кремль може ліквідувати диктатора лукашенка, щоб отримати контроль над армією Білорусі та анексувати країну - Інститут Роберта Лансінга з посиланням на джерела у військовому керівництві росії. За даними джерел, у Головному розвідувальному управлінні рф опрацьовують сценарій, який передбачає вбивство лукашенка, в результаті якого його обов'язки покладуть на чинного генсека ОДКБ Станіслава Зася, який повністю лояльний до росії й перебуває під контролем ГРУ. За планом кремля, Зась оголосить про "приєднання" білорусі до росії, щоб "запобігти військовій загрозі" з боку України та Польщі.

- росія планує взимку стабілізувати фронт в Україні, а навесні відновити активні бойові дії, у зв'язку з чим в кремлі очікують, що безповоротні втрати мобілізованих складуть близько 100 тис. осіб – ЗМІ. До весни наступного року міністерство оборони рф планує підготувати 120 тис. строковиків, яких зможуть відправити в Україну, щоб заповнити втрати серед мобілізованих. Власне, саме тому, путін не скасовує указ про часткову мобілізацію.

- росія призначила "смотрящого" за в'язницями на всій території рф і на тимчасово окупованих територіях - ним став кримінальний авторитет з Горлівки Армен Саркісян – Головне управління розвідки. Саркісян створюватиме нову ПВК, яка завербує для війни "значну" кількість людей у в'язницях за обмежений період часу - зразком стане ПВК Вагнера.

Підготувала Марина Дмитрів, Київ