Потрібна інституція для ідентифікації дітей на захоплених рф територіях - правозахисник
Директор “Інституту стратегічних досліджень та безпеки”, правозахисник і адвокат Павло Лисянський вважає за необхідне створити держінституцію, яка ідентифікуватиме українських дітей на тимчасово захоплених рф територіях.
Про це він сказав під час презентації аналітичного звіту “Примусова депортація дітей з тимчасово окупованих територій до рф” в Укрінформі.
“Як ми вважаємо, для того, щоб ідентифікувати кожне місце знаходження дітей на тимчасово окупованих територіях, потрібно створити державну інституцію. Наприклад, у Ізраїлі була відповідна структура, яка займалася репатріацією (осіб — ред.)”, - уточнив Лисянський.
Лисянський поінформував, що ця інституція, на його думку, має відповідати перед Верховною Радою, народом України, урядом, Президентом за результати своєї роботи.
“Це наші люди, за них потрібно боротися. Український народ і його керівництво це, звичайно, показує. Але все одно - цих місць дуже багато, даних теж дуже багато, і ми маємо цим займатися”, - переконаний правозахисник.
Окремо адвокат уточнив, що депортація українських дітей — це частина злочину геноциду проти українського народу.
Директор “Інституту стратегічних досліджень та безпеки” заявив, що для росіян головним є зменшення кількості українців.
“І вони собі вигадали, що вони видадуть таким чином (українським дітям — ред.) російський паспорт і так збільшать кількість росіян”, - зазначив правозахисник.
Він також наголосив, що у примусової депортації та знищенні українського народу є політичні ідеологи у рф, і всі вони належать до однієї організації — “Ізборського клубу”. "Це неурядова організація, до якої входить багато топових наукових ... і громадських діячів, режисерів тощо”, - сказав Лисянський.
За його словами, туди входять, зокрема, ідеолог “русского мира” Олександр Дугін, письменник Олександр Проханов та ін. “Їх багато ще, там дуже велика організація, і вони постійно щось розробляють, як знищити український народ. І дійсно, потрібно їх притягати (до відповідальності — ред.)”, - наголосив правозахисник.
Водночас він зауважив, що одним з архітекторів проєкту примусової депортації дітей з України є колишній російський дитячий омбудсмен, депутат державної думи Анна Кузнецова.
“І фактично, я б її навіть поставив вище за чинного дитячого омбудсмена Львову-Бєлову у цьому процесі”, - заявив Лисянський.
Як повідомляв Укрінформ, в Офісі омбудсмена заявили, що наразі вважаються депортованими 13 112 дітей.