У Львові пройшли навчання із захисту критичної інфраструктури
У Львові відбулися командно-штабні навчання із захисту критичної інфраструктури під час надзвичайних ситуацій.
Як передає Укрінформ, про це Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації повідомляє у Телеграмі.
У Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності в межах міжнародного проєкту EURO-MED-REACT відбулися масштабні командно-штабні навчання із цивільного захисту.
На запрошення Міжнародного центру з хімічного захисту та безпеки (ICCSS) та ректора університету Мирослава Коваля участь у заході взяли заступник голови Держспецзв’язку Олександр Потій та начальник управління Держспецзв’язку у Львівській області Сергій Жук.
Учасники навчань відпрацьовували алгоритм реагування місцевих, національних та міжнародних сил цивільного захисту на змодельовану надзвичайну ситуацію, яка, за сценарієм, має загрозу для критичної та інфраструктури у прикордонних районах. Також учасники навчань вивчали процес активації Об’єднаного механізму цивільного захисту Європейського Союзу, співпрацю між країнами та надання міжнародної допомоги у критичних випадках.
Потій нагадав, що, згідно зі змінами в законодавстві, Держспецзв’язку від 5 грудня виконує функції уповноваженого органу з питань захисту критичної інфраструктури України.
“Для нас надзвичайно важливо брати участь у подібних заходах. Адже ми повинні розуміти, чи готові відповідні служби захищати критичну інфраструктуру у разі надзвичайних ситуацій, а також – вивчати міжнародний досвід”, – зауважив він.
Учасниками проєкту EURO-MED-REACT є державні інституції та установи з Польщі, Литви, Румунії, Молдови, Словаччини, Йорданії, Чехії, а також Організація Об'єднаних Націй, Всесвітня організація охорони здоров’я (WHO), Організація із заборони хімічної зброї (OPCW).
Як повідомляв Укрінформ, 7 грудня голова Держспецзв'язку Юрій Щеголь заявив, що у разі виникнення блекауту в Україні внаслідок ракетних обстрілів радіо і телебачення працюватимуть щонайменше три доби.