Лубінець: Поки немає перспективи обміну «всіх на всіх» - росія постійно проти

Лубінець: Поки немає перспективи обміну «всіх на всіх» - росія постійно проти

Українська влада постійно звертається до російської сторони з пропозицією проведення обміну полоненими у форматі "всіх на всіх", але жодного разу не отримала згоди.

Про це в ефірі телемарафону заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, передає кореспондент Укрінформу.

«Згідно з Женевськими конвенціями, чітко визначено ті категорії, які мають пріоритетне право на повернення. Це, з одного боку, жінки-військовослужбовці, і з іншого – поранені. І ми неодноразово пропонували рф вийти на формат обміну «всіх на всіх» жінок, «всіх на всіх» поранених, і так само запропонували провести обмін «всіх на всіх» щодо решти військовослужбовців», - зазначив омбудсмен.

Проте, за його словами, жодного разу російська сторона не погодилася на подібні формати обмінів. Він констатував, що наразі немає перспективи обміну «всіх на всіх».

Лубінець заявив, що українська влада постійно порушує питання щодо звільнення цивільних заручників, яких загарбники затримали вже багато і продовжують затримувати на тимчасово захоплених територіях.

Читайте також: У полоні рф залишається 26 поліцейських

«Практично до всіх затриманих застосовуються тортури – фізичні і психологічні. І це - системна річ, яку ми не тільки спостерігаємо, а і фіксуємо. І ми вкотре привертаємо увагу міжнародної спільноти, щоб вони тиснули на рф як на країну–агресора для того, щоб випустити всіх цивільних заручників», - заявив омбудсмен.

Водночас він підкреслив, що поширювати інформацію про кількість утримуваних рф цивільних заручників, щоби не погіршувати становища. За словами Лубінця, йдеться про тисячі громадян України.

Коментуючи сьогоднішнє повернення з полону 64 українських захисників, омбудсмен заявив, що Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими системно виконує свою роботу.

«Ця робота нами продовжується кожного дня, і ми теж чекаємо позитивних новин у майбутньому», - заявив він.

Читайте також: У ЗСУ розробили інструкцію для росіян, як здатися в полон за допомогою квадрокоптера

Уповноважений зазначив, що у визволених з полону попереду лікування, а потім – реабілітація, зокрема й психологічна. У цьому зв'язку він закликав родичів захисників "дати невеликий час, щоб фахівці – медики зайнялися нашими героями і більш-менш їх відновили, наскільки це можливо".

Як повідомлялося, у межах чергового обміну 14 грудня Україна повернула додому з російського полону 64 воїнів. Серед них - 59 представників Збройних сил України, а також п’ятеро бійців територіальної оборони. Щонайменше 23 з них мають поранення, дехто перебуває у тяжкому стані.

pixel