Україна має отримати всю необхідну зброю для відсічі агресії рф – фон дер Ляєн
Єврокомісія і ЄС в цілому послідовно дотримуються позиції, що Україна має отримати від союзників і партнерів все необхідне озброєння та обладнання для відбиття російської агресії.
Про це сьогодні під час пресконференції у Брюсселі за підсумками підписання спільної декларації ЄС-НАТО заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, відповідаючи на запитання щодо поставок Україні нових типів озброєння, зокрема важких танків, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
«Я багато разів говорила, від початку російського вторгнення, що Україна має отримати все військове обладнання, якого вона потребує і з яким може впоратися. Це, зрозуміло, включає сучасні системи протиповітряної оборони, а також інші види сучасного озброєння, необхідні для того, щоб захистити Україну. Тому що вони (українці – ред.) також захищають основоположні принципи Хартії ООН, фундаментальні права та міжнародне законодавство», - наголосила президент Єврокомісії.
Своєю чергою генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг нагадав, що від початку повномасштабної війни країни НАТО і ЄС надали Україні сучасні системи озброєння.
«Я вітаю нові оголошення про допомогу, які надійшли останніми днями від США, Німеччини та Франції. Вони надали нові види броньованих машин та інші види озброєння для України. ...Це відбувається за постійних консультацій між союзниками по Альянсу, а також з Україною. Наступного тижня ми зустрінемось у форматі «Рамштайн»,.. щоб надати допомогу Україні. Ми зустрінемося із міністром оборони України, щоб обговорити, яка саме зброя потрібна і яку можуть поставити країни-союзниці. На додачу до броньованої техніки ми надали протиповітряні системи, ракети дальнього радіуса дії для HIMARS. Всі ці системи привносять величезні зміни на полі бою щодня», - підкреслив очільник НАТО.
Він також наголосив на необхідності забезпечити надійну роботу систем і платформ озброєння, які Україна вже отримала. Зокрема, йдеться про постачання необхідних боєприпасів та запасних частин, організацію тренування персоналу та обслуговування цих систем.
Водночас президент Європейської ради Шарль Мішель заявив: Кремль є агресором, а Україна – жертвою агресії. «Європейська рада багато разів наголошувала на необхідності надавати більше військової допомоги Україні, щоб вони були здатні захистити себе. Ми знаємо, що вони воюють за своє майбутнє, але вони також б’ються за захист наших спільних цінностей», - сказав Мішель.
Як повідомлялося, ЄС і НАТО підписали двосторонню декларацію про партнерство, яке визначить їхню співпрацю на наступні роки. У церемонії підписання у брюссельській штаб-квартирі Альянсу взяли участь генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, президент Європейської ради Шарль Мішель та президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.