Україна повернула з російського полону ще 116 захисників

Фото, відео

Україна здійснила черговий обмін з росією військовополоненими, додому повернулися 116 захисників.

Як передає Укрінформ, про це у Телеграмі повідомив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак.

За його словами,“нам вдалося повернути 116 наших людей, оборонців Маріуполя, херсонських партизанів, снайперів з Бахмутського напрямку та інших наших героїв”.

Як повідомив Єрмак, це 87 воїнів ЗСУ, двоє з яких - із ССО. Вісім бійців ТрО, семеро з Нацгвардії, шестеро з Нацполіції, п‘ятеро вз ДПСУ, двоє з ВМС та один представник ДСНС. З них двоє офіцерів та 114 рядових і сержантів”.

“Крім того, - зауважив керівник ОП, - нам вдалося повернути тіла загиблих іноземних волонтерів-добровольців - Крістофера Метью Перрі та Ендрю Бегшо, а також тіло загиблого воїна-добровольця – українця, який служив у Французькому іноземному легіоні та після початку повномасштабного російського вторгнення повернувся захищати Україну - Кулика Євгенія Олеговича”.

“Працюємо далі. Ми повернемо всіх”, - наголосив Єрмак.

Як зазначає у Телеграмі Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, “23 звільнених оборонця мають поранення або хворі, дехто втратив кінцівки внаслідок обморожень. Наймолодшому з визволених воїнів нещодавно виповнився 20 років, найстаршому - 62 роки”.

Читайте також: У Координаційному штабі розповіли про ворожі «вкиди» щодо обміну полонених

У штабі додали, що” триває робота над наступними обмінами”.

Як повідомляв Укрінформ, за даними уповноваженої Президента України з питань забезпечення прав захисників Альони Вербицької, станом на кінець грудня 2022 року в російському полоні перебували близько 3,4 тис. українських військовослужбовців, ще 15 тисяч людей зникли безвісти.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими 31 грудня повідомив, що з російського полону за 2022 рік вдалося визволити 1596 осіб, серед яких — військові та цивільні.

Водночас російська сторона скасувала черговий обмін полоненими, який був запланований на 14 січня.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець закликає родичів військовополонених не називати їхніх прізвищ, щоб не ускладнювати роботу з повернення на батьківщину.