Жертвами російської агресії в Україні стали понад сім тисяч цивільних — заступник генсека ООН
Український народ дивує світ своєю стійкістю – незважаючи на смертоносне насильство, відключення електроенергії, пошкодження енергетики в розпал зими та вибухи.
Про це на засіданні Ради Безпеки ООН у понеділок заявив заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Мартін Гріффітс, передає власний кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку.
«І це насильство не виявляє жодних ознак послаблення», – сказав він.
Гріффітс зазначив, що майже через рік після початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну «трагедія триває і розгортається без видимого кінця».
Він нагадав, що 17,6 млн осіб, тобто майже 40% населення України, потребують гуманітарної допомоги. За підтвердженими даними ООН, убито понад 7 тис. мирних жителів. Майже 8 млн українців виїхали до сусідніх країн, 5,3 млн є внутрішньо переміщеними особами, багато з них перебувають у колективних центрах. «Незліченна кількість людей цілими днями й тижнями ховаються в підвалах, захищаючись від бомб», – додав він.
За словами заступника генсека, структури ООН від початку війни надали різну допомогу 15,8 млн осіб, зокрема, цього року понад 1,3 млн осіб надано зимовий одяг.
Також ООН доставляє опалювальні прилади, «хоча їх недостатньо», тверде паливо та будівельні матеріали, додав він, зазначивши, що «сама українська влада, український уряд, як національний, так і місцеві органи, роблять усе це і багато іншого».
Гріффітс укотре наголосив, що структури ООН не мають можливості перетнути лінію розмежування для надання допомоги населенню на окупованих територіях. «Незважаючи на неодноразові спроби й переговори (з росією), ми не змогли запустити конвої через лінію розмежування», – зазначив він.
У понеділок Рада Безпеки ООН обговорює гуманітарну ситуацію в Україні, що склалася через російську війну.