російський полонений штурмовик, якого покинули свої, визнає себе окупантом
Полонений сержант з Усурійська, якого росіяни покинули пораненим в районі селища Зеленопілля Донецької області, визнає себе окупантом і вважає, що військам рф немає чого робити в Україні.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу, яка поспілкувалася з полоненим.
"У Зеленопілля перекинули нас. Жили в "лєсополкє", окопи невеликі, миші пальці гризуть, жах взагалі. Вперше виїхали на штурм, нічого не вийшло, назад повернулися. На другий штурм пішли, і поранення отримав. (...) Не розумію, навіщо сюди йдемо, тут такі ж прості люди живуть, як і в нас. А тут прийшли інші та почали порядки наводити свої. Нічого нам тут робити", – говорить росіянин.
Таке "прозріння" прийшло до нього вже в лікарні. Російський штурмовик розповів, що українські лікарі врятували йому руку та ногу. Умовами, в яких перебуває, задоволений. Визнає себе окупантом, додає, що на українців "не сєрчаєт", а ще він досі шокований тим, що свої ж покинули його на полі бою.
Сержант, командир штурмового відділення одного з підрозділів рф, 47-річний Віктор родом з Усурійська потрапив у полон після невдалої спроби штурму українських позицій в районі Зеленопілля на Донеччині. Отримав поранення руки та ноги, всю ніч повз полем, а потім попросив українців про допомогу.
За його словами, вдома він працював столяром, збирав кухонні корпусні меблі. Розповів, що повістку йому приносили тричі.
"Дочці вручили повістку, ну і прийшов в військкомат, а там вже відмовлятися марно. Відмовишся – йдеш у в’язницю, а звідти все одно підеш, або тебе там "прірєжут как непатріота своєй родіни". Було таке чи ні, не знаю, але чув, що може бути", – додав чоловік.
Він також зізнався, що у війську йому видали поганенький одяг зі складу, бронежилети "китайського виробництва", але ні біноклів, ні тепловізорів у них не було. російське командування, за словами Віктора, відправило їх на "звільнення" Донбасу та Луганська. По російському телебаченню говорили, що там ніби російські паспорти почали вручати, а українці, мовляв, "не дають жити місцевому населенню".
Він запевнив, що ще не говорив із дружиною та дітьми, і вони, начебто, не знають взагалі, чи живий він. Коли журналісти запропонували йому зателефонувати жінці, погодився. Проте виявилось, що вона знає і про поранення, і про полон. Утім, зараз рідні нічого не можуть для нього зробити через "празнікі" (23 лютого в рф святкують "день захисника батьківщини", а 24 відзначають річницю повномасштабного нападу на Україну, який вони називають "СВО").
російський полонений також повідомив, що сподівається на обмін.
Як повідомлялося, про умови здачі в полон російські військові можуть дізнаватися через соціальні мережі.