Країни ЄС є «дуже близькими» до спільного замовлення боєприпасів для України – представник Євросоюзу

Країни Європейського Союзу є дуже близькими до рішення щодо використання 1-го мільярда євро із фінансового пакета, що був виділений для спільного замовлення на виробництво артилерійських боєприпасів для їх термінового надання Україні.

Про це сьогодні, напередодні зустрічі міністрів закордонних справ ЄС, яка має відбутися 24 квітня у Люксембурзі, заявив офіційний представник ЄС, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«20-го березня ми досягли політичної угоди щодо тристороннього підходу. Перший шлях, - сприяти доставці боєприпасів для України зі складів європейських армій вже реалізовується. Другий шлях – це спільне замовлення на виробництво 155-мм снарядів, на які надійшов запит з України. Це той пункт, що обговорюється зараз. Складається враження, що рішення є дуже близьким. Ми всі хочемо допомогти Україні, і це є частиною нашої військової допомоги», - зазначило джерело.

Читайте також: Снаряди для ЗСУ: Кулеба закликає Борреля ініціювати обговорення другого траншу на €1 мільярд

За його словами, третій шлях розв'язання проблеми нестачі боєприпасів – це довгострокові плани й інвестиції у розвиток спроможностей європейської оборонної промисловості.

«Рішення щодо другого «треку» буде прийнято дуже швидко, ймовірно, протягом кількох наступних днів. Тож, боєприпаси будуть поставлятися в Україну, і вони надійдуть у встановлені терміни. Це буде ще одним проявом нашої широкої військової підтримки для України», - заявив офіційний представник ЄС.

Як вже повідомлялося, сьогодні міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав Високого представника Євросоюзу Жозепа Борреля сприяти якнайшвидшому завершенню обговорення щодо розподілу другого траншу у розмірі 1 млрд євро на спільну закупівлю боєприпасів для України.

Читайте також: Словенія приєднується до спільної закупівлі снарядів для України

Раніше Рада ЄС ухвалила рішення щодо виділення з Європейського фонду миру додатково 2-х мільярдів євро, один з яких вже спрямований на компенсацію поставок Україні боєприпасів з європейських армійських арсеналів. Щодо використання другого мільярду євро, що був призначений для спільного замовлення на виробництво снарядів калібру 155-мм, між країнами-членами виникли суперечності стосовно місця розміщення відповідних оборонних контрактів.