Резніков – про «снарядний голод»: Для контрнаступу підготовлений резерв
На початку повномасштабного вторгнення росія щодоби використовувала до 60 тис. пострілів різного калібру, однак зараз її спроможності зменшилися.
Своєю чергою, Україна вирішує проблему снарядного голоду не кількісними показниками, а якісними: точна західна зброя дозволяє компенсувати снарядний голод. Крім того, для контрнаступу підготовлений резерв, заявив в ефірі телемарафону «Єдині новини» міністр оборони Олексій Резніков, передає Укрінформ.
"Це війна ресурсів. Ресурси в росіян дуже величезні, вони були накопичені ще з часів Радянського Союзу... І я хочу сказати, що в перші місяці, перше півріччя цієї частини відкритої війни вони використовували до 60 тис. різного типу, різного калібру пострілів", – повідомив Резніков.
Водночас, за його словами, ресурси ворога не є нескінченними, тому росіяни зараз активно шукають зброю та техніку на міжнародному ринку.
"Ресурси в них не є безкінечними. Ми точно маємо дані нашої розвідки, які підтверджуються нашими партнерами, що вони бігають з протягнутою рукою по країнах, які у них можуть бути членами, умовно кажучи, їх терористичного альянсу, шукаючи озброєння, техніку і снаряди", –зазначив міністр.
Резніков зауважив, що спроможність виготовляти снаряди обмежена й у західних партнерів, тому Україна під час переговорів з ними наголошує на необхідності отримувати не просто будь-яку артилерію і будь-які снаряди, а якісне озброєння. Більш точна зброя дозволяє компенсувати снарядний голод, вважає Резніков.
«Росіяни продовжують стріляти в системі залпового валу, наші мають можливість використовувати два постріли, навіть для контрбатарейної боротьби. Тому тут задача навіть не стільки в кількості, скільки в якості артилерії і, відповідно, пострілів», – пояснив міністр.
Відповідаючи на запитання щодо забезпеченості українських захисників снарядами для контрнаступу, Резніков повідомив: "Звісно, обговорений контрнаступ з нашими партнерами. І ми забезпечуємо Сили оборони України, в тому числі, пострілами як для захисту зараз на лінії фронту, так і резерви накопичуються для операції по контрнаступу", – повідомив міністр.
Як повідомляв Укрінформ, 19 квітня заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що українцям не варто чекати того, що настане такий день, коли Сили оборони заявлять про початок контрнаступу, тим більше, що певні дії вже відбуваються.
30 квітня радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк в інтерв’ю австрійській провідній газеті Die Presse заявив, що контрнаступ України складатиметься з "десятків і сотень різних дій" і від нього залежатиме те, як розвиватиметься далі велика війна.