277 морпіхів потрапили в полон у Маріуполі: одному з керівників 501 батальйону оголосили підозру
Працівники ДБР повідомили про підозру у держзраді одному з керівників 501-го Окремого батальйону морської піхоти ЗСУ через дії якого 277 військових цього батальйону опинились в полоні.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє ДБР.
“З кінця лютого 2022 року військовослужбовці цього батальйону здійснювали оборону Маріуполя. У квітні цього ж року пропагандистські засоби масової інформації рф розповсюдили інформацію, що начебто морпіхи 501 батальйону добровільно здалися у полон в оточеному Маріуполі”, - ідеться у повідомленні.
Слідство встановило, що насправді начальник речової служби тилу 501 ОБМП зрадив присягу та перейшов на бік ворога.
Він вступив у змову з росіянами та фактично вмовив командира здатися.
Користуючись важкою ситуацією в якій опинилися сили оборони в Маріуполі, зрадник спонукав командира припинити оборонні дії, здати зброю та особовий склад. 277 військовослужбовцям батальйону був відданий наказ на передислокацію, а насправді їх переправили до “днр”. Військових ввели в оману, й тому вони не усвідомлювали й не могли усвідомлювати протиправного характеру наказу чи розпорядження про здачу в полон.
ДБР ухвалило рішення щодо закриття проваджень відносно 277 військовослужбовців 501 ОБМП за підозрою у дезертирстві.
Це дає підстави уповноваженим органам відновити порушені права полонених морських піхотинців щодо виплат їх родичам.
Також слідством встановлено, що начальник речової служби тилу 501 ОБМП продовжив свою зрадницьку діяльність і після його диверсії в Маріуполі. Переїхавши до рідного Бердянська Запорізької області він знову почав агітувати українських військових переходити на бік ворога та за винагороду надавати йому відомості щодо розміщення сил та засобів оборони України.
Слідство встановило принаймні три відповідні факти протягом квітня-червня 2022 року.
Начальнику речової служби тилу 501 ОБМП ВМС ЗСУ повідомили про підозру у держаній зраді (ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України).
Санкція статті передбачає довічне позбавлення волі.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.
Встановлюються інші особи, які можуть бути причетними до злочину.
Як повідомляв Укрінформ, Київський апеляційний суд залишив під вартою колишнього співробітника Служби безпеки України у Харківській області. Він підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 407 (самовільне залишення військової частини або місця служби), ч. 4 ст. 402 (непокора) Кримінального кодексу України.