Резніков спрогнозував, коли Україна зможе поставити на озброєння F-16
Міністр оборони Олексій Резніков упевнений, що українські льотчики зможуть опанувати західні винищувачі F-16 швидше, ніж це передбачено стандартними тренувальними програмами, проте в Україні ці літаки з'являться і будуть поставлені на озброєння не раніше нового року.
Про це він сказав в інтерв'ю "Настоящему времени", передає Укрінформ.
"Усі публічно обговорюють, скільки часу потрібно українським пілотам, щоб опанувати F-16. Звучить уже всім відомий період: після тестування наших двох пілотів у Сполучених Штатах вважається, що до шести місяців буде достатньо. Я оптимістично дивлюся на те, що наші досвідчені пілоти з їхнім бажанням та прагненням, напевно, полетять швидше. Я маю на увазі не просто полетять, а вільно: з маневром, уночі, у парі. Я думаю, за чотири місяці це реалістично", – сказав Резніков.
Він нагадав, що українські військовослужбовці раніше навчилися на САУ CAESAR за три тижні замість трьох місяців, а систему ППО Patriot опанували за 10 тижнів замість 10 місяців.
Відповідаючи на запитання щодо термінів, коли в Україні літатимуть F-16, Резніков зазначив, що потрібно дочекатися тренувальної програми, в якій будуть "чітко зрозумілі всі етапи", і тоді можна буде сказати, скільки це займе місяців.
"У будь-якому випадку, міряймо, що щонайменше шість місяців... Тому що, якщо зараз очікування – це пів року, а за шість місяців не полетить літак, нам скажуть: "Зрада!", – сказав міністр оборони.
На уточнення про те, що Україна отримає та поставить на озброєння F-16 щонайменше з нового року, міністр відповів: "Не раніше".
Як повідомляв Укрінформ, напередодні у Брюсселі в рамках першого дня роботи Північноатлантичної Ради на рівні міністрів оборони відбулося засідання Комісії НАТО-Україна та зустріч Контактної групи з оборони України під егідою США. У цих заходах взяв участь міністр оборони України Олексій Резніков.
Учасники розглядали шляхи продовження та прискорення надання Україні військової допомоги для наступу проти російських загарбників та для звільнення територій, а також питання щодо перспектив членства України в НАТО та отримання гарантій безпеки на період, поки таке членство відбудеться.
Ці та інші найважливіші питання щодо діяльності Альянсу будуть розглянуті під час Вільнюського саміту НАТО 11-12 липня поточного року.