«Вагнерівці» у Білорусі можуть вдаватися до провокацій у прикордонні - Громов
Представники російської ПВК "Вагнер", яких можуть передислокувати на територію Білорусі, — це лише виснажені рештки, які не становлять загрози для ЗСУ, але вони можуть здійснювати провокації у прикордонних районах України.
Про це заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ бригадний генерал Олексій Громов заявив у інтерв’ю Укрінформу.
Він розповів, що українське військово-політичне керівництво не виключає, що спроба "державного перевороту" у Російській Федерації, спричиненого "вагнерівцями", була не більш як добре спланованим інсценуванням для подальшого переміщення зазначених підрозділів на територію Білорусі.
"На сьогодні, за наказом Президента України — Верховного головнокомандувача ЗС України, ми посилюємо наші війська у тому числі вздовж кордону з Білоруссю. Однак, як уже повідомляв лідер нашої країни, більшість найманців були успішно знищені підрозділами Сил оборони України, тому та кількість "вагнерівців", яка може бути передислокована в Білорусь, — лише виснажені рештки, які не можуть бути загрозою для професійно підготовлених, добре оснащених та мотивованих військовослужбовців ЗСУ", - підкреслив Громов.
Він зауважив, що найбільш імовірно територія Білорусі буде використана для тимчасового перебування та підготовки бойовиків ПВК "Вагнер" для виконання завдань насамперед в Африці, а частину найманців використовуватимуть як інструкторів для підготовки підрозділів збройних сил та інших силових структур РФ і Білорусі.
"Ми не виключаємо, що у випадку ухвалення відповідних рішень імовірними діями противника можуть бути ведення противником демонстраційних та провокаційних дій у прикордонних районах України з метою сковування наших військ та відволікання резервів", — додав заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ.
Бригадний генерал висловив думку, що пропозиція передислокувати "вагнерівців" до Білорусі — це тактичний хід невизнаного президента Білорусі Олександра Лукашенка, який не має намірів відправляти свої війська на війну в Україні, однак і втрачати заступництво глави РФ Володимира Путіна теж не готовий. "Насправді, сенс цього питання значно глибший, аніж ми думаємо. Чи може так статися, що наразі Лукашенко розуміє, що має два шляхи: або звільнитися від путінського зашморгу, або втратити президентство, — а, можливо, і життя — за умов державного перевороту. Як ми знаємо, всі диктатори закінчили життя лише одним способом. Тож, перебуваючи у глухому куті, цілком можливо, що саме за допомогою "вагнерівців" Лукашенко може задовольняти власні фантазії", — пояснив Громов.
Водночас він поінформував, що ПВК "Вагнер", попри невдалий заколот Євгена Пригожина, після втрат продовжує агітувати та набирати бойовиків по всій Російській Федерації. За словами начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ, мобілізовані прагнуть підписувати контракт з ПВК, а не з Міністерством оборони РФ.
Як повідомлялося, ватажок ПВК "Вагнер" Пригожин 23 червня оголосив демарш проти російського військового керівництва, зокрема проти міністра оборони РФ Сергія Шойгу.
Лукашенко провів переговори з Пригожиним, після чого той заявив, що бійці угруповання повертаються до польових таборів. Згодом Лукашенко підтвердив прибуття Пригожина у Білорусь.
Президент Росії Володимир Путін своєю чергою зазначив, що "вагнерівці" можуть підписати контракт із російським Міноборони або їхати у Білорусь.
Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко уточнив, що Білорусь може розмістити на своїй території близько 8 тис. найманців ПВК "Вагнер", розвиток ситуації перебуває на постійному контролі України.