Українська ППО збила загалом 14 «Кинджалів» та понад 20 «Іскандерів» — Ігнат
Сили української ППО збили загалом 14 аеробалістичних ракет «Кинджал», понад 20 балістичних ракет «Іскандер» та С-400, якими Росія обстрілює територію України.
Про це повідомив в коментарі Українському Радіо речник командування Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат, передає Укрінформ.
За його словами, росіяни щомісяця виготовляють близько 100 ракет різних типів, серед них і Х-47 «Кинджал». Хоча запас «Кинджалів» у ворога відносно невеликий.
«Щодо вчорашньої (11 серпня 2023 року — ред.) атаки з боку росіян, це були аеробалістичні ракети Х-47 «Кинджал», одну з яких збито в Київській області. Ці ракети можуть збивати засоби протиповітряної оборони, здатні працювати проти балістичних ракет. Таких засобів в Україні небагато, але все ж таки результат є», - констатував Ігнат.
За його словами, уже не один «Кинджал» знищено протиповітряною обороною України, зокрема, перший - 4 травня. «16 травня — 6 ракет, 16 червня — теж 6, і зараз маємо ще одну. Тобто це вже 14 «Кинджалів» були збито Протиповітряною обороною України. Додайте до них ще понад 20 збитих балістичних ракет, зокрема «Іскандери» та С-400. Враховуючи, що «Кинджал» рухається у небі на величезній швидкості, понад 7 тисяч кілометрів на годину, то часу на його ліквідацію небагато», - додав речник.
ВІн також відзначив, що об'єкти інфраструктури та військові об'єкти завжди перебувають під прицілом ворога, і вчорашня атака — підтвердження тому, що противник володіє певною інформацією і використовує її. Водночас речник командування Повітряних Сил ЗСУ запевнив, що «українське військове керівництво теж розуміє це, і вживаються всі необхідні заходи, щоб зберегти техніку та особовий склад і щоб якомога менше постраждало цивільне населення».
«Учора росіяни витратили чотири ракети «Кинджал» для вбивства однієї дитини (внаслідок удару РФ 11 серпня 2023 «Кинджалами» по Івано-Франківщині загинув 8-річний хлопчик — ред.). Ворог використовує величезні кошти для виготовлення цих ракет. Чотири ракети коштують десятки мільйонів доларів. Близько 100 ракет різних типів виготовляються щомісяця, серед них і Х-47 «Кинджал». Можливо, ворог визначає пріоритетні цілі для них, тому що в арсеналі противника «Кинджалів» усе ж таки є менше, ніж інших ракет», — констатував Ігнат.
Коментуючи надання Німеччиною нового пакету військової допомоги для України, зокрема, ще двох пускових установок Patriot, речник наголосив, що кожна така допомога — це врятовані життя та інфраструктура, а також знищені ворожі цілі. Тож, за його словами, кількість таких пускових установок треба збільшувати.
Речник командування Повітряних Сил ЗСУ також пояснив, що таке Імітаційні пуски ракет.
«Імітаційні пуски ракет — це електронні радіоімпульси. Це дуже складна ситуація, тому що радіотехнічні війська — один із найтехнологічніших родів Повітряних сил. Техніка та радіолокаційні станції відстежують повітряну обстановку всередині країни, за її межами. Можлива ситуація, що ворог, імовірно, використовує засоби радіоелектронної боротьби, і в небі з'являються цілі, не фізичні, а імітаційні, яких насправді немає. Але, зрештою, ризикувати і перевіряти, яка це ціль — фальшива чи ні — ніхто в цьому випадку не стане. Тому одразу повідомляється, що помічено можливо «Кинджал», адже відповідає швидкість. Якщо виявиться, що це хибна ціль, то відповідно ніхто не страждає», —сказав Юрій Ігнат.
Як повідомляв Укрінформ, в українському небі вранці у п'ятницю, 11 серпня, знищили одну ворожу ракету Х-47 із чотирьох.