Євросоюз очікує, що контрактів на постачання боєприпасів для України буде більше

ЄС очікує на збільшення кількості оборонних контрактів та зусиль країн-членів з військової підтримки України на двосторонній основі.

Про це сьогодні у Брюсселі під час брифінгу для преси заявив речник ЄС Пітер Стано, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Наш підхід, що передбачає три «треки» (постачання боєприпасів від ЄС для України – ред.), не є єдиним шляхом, яким ми підтримуємо Україну. Його мета – відповісти на нестачу боєприпасів, і ця робота триває. Водночас є й інша частина військової допомоги для України – це постачання від країн-членів на двосторонній основі того військового обладнання, яке потрібно їм (українцям – ред.), щоб захистити себе», - сказав Стано.

Він нагадав, що за підсумками неформальної зустрічі міністрів оборони країн ЄС в іспанському Толедо минулої середи високий представник ЄС повідомив про укладення трьох контрактів на виробництво боєприпасів з європейською оборонною промисловістю. За словами Стано, ця кількість не є остаточною, адже переговори тривають, у тому числі щодо виробництва інших видів артилерійських боєприпасів та ракет.

Читайте також: ЄС вже уклав три рамкові угоди з промисловістю на виробництво боєприпасівБоррель

«Ми не будемо називати на цій стадії залучені компанії та держави. Цей процес триває. Ми сподіваємося бачити більше таких контрактів. Паралельно Німеччина і Франція здійснюють власні національні схеми замовлення. Тож, варто розглядати це як складну картину: те, що відбувається під егідою ЄС, а також на двосторонній основі. Наша загальна мета - допомогти Україні, наскільки ми можемо. Як зауважив високий представник ЄС в Толедо, ми маємо робити більше для України, і робити це швидше, щоб вона могла продовжувати легітимний захист від російської агресії», - наголосив речник ЄС.

Як вже повідомлялося, ЄС здійснює програму постачання боєприпасів для України та для поповнення власних військових арсеналів, що складається з трьох «треків», - постачання наявних боєприпасів з європейських армійських складів, спільне замовлення виробництва боєприпасів калібру 155 мм у оборонної промисловості і, нарешті, реалізація довгострокової програми збільшення потужностей європейського ВПК.

У рамках цієї триєдиної ініціативи ЄС зобов’язався поставити Україні 1 мільйон артилерійських боєприпасів протягом одного року. На першому «треку» щодо поставок вже наявних боєприпасів, реалізація якого завершилася у травні, Україна отримала 224 тисячі артилерійських снарядів та 2300 ракет.

ЄС має на меті прискорити постачання України боєприпасів та інших видів військової допомоги, та розглядає можливість надати Україні військову допомогу у 20 мільярдів євро, по 5 мільярдів євро щорічно, в період 2024-2027 років.