Україна вже має можливість протидіяти російській системі РЕБ «Комета» - Генштаб

Росіяни приділяють своїм військам радіоелектронної боротьби дуже серйозну увагу, однак українські захисники вже навчилися протидіяти російській системі РЕБ "Комета".

Про це керівник Головного управління радіоелектронної боротьби та кібербезпеки Генерального штабу Збройних сил України (ЗСУ) полковник Іван Павленко розповів у інтерв’ю «Українській правді», передає Укрінформ.

Він поінформував, що росіяни створили систему захисту від радіоподавлення, яка називається «Комета». «Але ми вже маємо можливість протидіяти цій системі», - запевнив Павленко.

Читайте також: Керівник управління РЕБ не радить українцям користуватися Телеграмом

За його словами, росіяни зрозуміли роль РЕБ після війни в Грузії в 2008-му, коли втратили свої літаки, і коли завдяки українському комплексу РЕБ, втратили зв'язок, і зробили висновок.

«За моєю інформацією, близько 2 млрд доларів вони витратили на РЕБ з 2008 по 2012 рік. У них є державна програма розвитку РЕБ. У них є війська РЕБ. До початку війни це було близько 18 тисяч осіб, 5 бригад, близько 30-40 військових частин. 4 окремі спеціалізовані науково-навчальні організації, тобто це військові училища і при них дослідницькі центри», - сказав військовий.

Водночас він відзначив, що корупція в армії РФ знищила дуже великий потенціал російської РЕБ.

Читайте також: Столтенберг відповів критикам контрнаступу: дайджест пропаганди за 7 вересня 2023 року

«Зробили макет, гроші розікрали, щось зліпили, показали і з Богом. От вони розповідали, що російський комплекс «Хібіни» – це система захисту літаків від ракет – працює бездоганно, і взагалі – російські літаки непереможні. Потім виявилося, що на землі валяються «Хібіни» раптово згорівших російських літаків», - розповів керівник управління РЕБ.

Як повідомлялось, раніше військові експерти стверджували, що розроблений росіянами пристрій «Комета» дуже ускладнює роботу українським комплексам радіоелектронної боротьби з глушіння безпілотників.

Також «Комету» росіяни почали ставити й на модулі планерування і корекції для авіаційних бомб.

Фото ілюстративне, INFOZAHYST