Кількість антидронових засобів у Росії зашкалює - полковник ЗСУ

Кількість антидронових засобів у російських військовослужбовців зашкалює.

Про це керівник Головного управління радіоелектронної боротьби та кібербезпеки Генерального штабу Збройних сил України полковник Іван Павленко поінформував у інтерв’ю «Українській правді», відповідаючи на питання, які російські системи РЕБ завдають Україні найбільше клопоту, передає Укрінформ.

«На жаль, вони беруть кількістю. Кількість антидронових засобів у росіян просто зашкалює. В багатьох районах наші оператори безпілотників вже забули, що таке літати без перешкод. Щодо технологічності… По-перше, антиросійські санкції діють. В галузі РЕБ, системах радіоподавлення дуже багато китайських складових і дуже багато неякісного обладнання», - сказав він.

Читайте також: У Генштабі кажуть, що РЕБ українських сухопутних військ більш технологічна, ніж у ворога

Окремо Павленко зазначив, що російський комплекс РЕБ «Поле-21» є достатньо технологічною системою.

«Вона передбачає глобальне закриття навігації. Ця велика потужна система зазвичай працює на велику відстань, але на певній висоті. А все, що внизу, десятки метрів, воно просто не покривається. Тобто наші люди вчаться, видивляються, шукають. Я вам скажу, що наші пілоти дуже винахідливі й це допомагає їм», - заявив військовий.

За його словами, російська система РЕБ «Житель» теж є достатньо технологічною.

Читайте також: Україна вже має можливість протидіяти російській системі РЕБ «Комета» - Генштаб

«За рахунок величезної потужності вони (ці системи – ред.) досягають успіху. Але не забуваємо, скільки десятків цих систем ми вже знищили», - поінформував керівник управління РЕБ.

Окремо він розповів, що станом на сьогодні, якщо брати територію від Запоріжжя до Лимана, на деяких ділянках фронту одночасно у повітрі спостерігається 250-300 дронів. Відповідаючи на питання, чи тут йдеться про російські дрони, Павленко зазначив, що тут йдеться про різні дрони.

«Змінилась парадигма війни. Раніше ми вважали, що основний засіб ведення бою – це вогневе ураження сил противника. Ми і зараз так вважаємо. Але способи підвищення ефективності цих засобів, виявлення противника і наведення зброї абсолютно змінилися. Це принесли нові технології. Насамперед це дрони», - заявив військовий.

Керівник управління РЕБ пояснив, що, по-перше, дрони є відносно недорогими, якщо порівняти, наприклад, вартість танка і навіть високотехнологічного дрона.

«А по-друге, масовість виробництва і функціональність дронів справді вражає. І разом із цим автоматично виникло питання радіоелектронної боротьби, тому що цьому всьому треба протидіяти. Дуже часто бувають ситуації, коли лише засоби РЕБ можуть цю задачу виконати. Рій FPV-дронів ніяка вогнева система збити не може», - сказав він.

За його словами, для електронної боротьби обмежень по кількості не існує взагалі, бо електромагнітна хвиля впливає однаково водночас і на 1, і на 221 дрон.

Павленко поінформував, що для того, щоб цей інструмент був ефективний, потрібно побудувати систему, яка складається з науковців, виробничих потужностей, підготовки фахівців.

«Якщо раніше можна було використовувати фахівців після курсів підготовки, то зараз нам потрібно в деяких випадках шукати виключно людей, які мали відношення до радіоелектроніки в минулому. Треба брати радіоінженера, який вже мав досвід, і доучувати його», - зазначив військовий.

Керівник управління РЕБ висловив думку, що радіоелектронна боротьба – це безперервна конкуренція між заходами радіоелектронного захисту, з одного боку, і радіоелектронного подавлення – з іншого.

Як повідомлялося, речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що Україна очікує на надходження досить великої кількості засобів протиповітряної оборони від партнерів і в перспективі матиме одну з найсучасніших систем ППО.