Пісторіус вважає системи ППО для України важливішими, ніж ракети Taurus
Україна потребує насамперед засоби ППО та боєприпаси, питання ракет не є таким гострим, отже не варто підганяти федеральний уряд щодо надання далекобійних ракет.
Таку думку висловив заявив міністр оборони ФРН Борис Пісторіус під час діалогу з питань безпекової політики в Федеральній академії безпекової політики 13 вересня, повідомляє кореспондент Укрінформ.
«Ви знаєте, що рішення ще не ухвалено... Коли рішення буде прийняте, про це буде оголошено», - підкреслив глава Міноборони.
Він поскаржився, що останніми тижнями питання щодо Taurus йому ставили десятки разів і чимало його нервує.
Пісторіус не став називати, які власне моменти німецька сторона вивчає при розгляді питання, але не став спростовувати такі перелічені в запитанні до нього аспекти як, зокрема, корегування дальності польоту, перепрограмування таким чином, щоби ракети не могли бути застосовані на території РФ тощо.
«Частково так, як ви сказали, інше я буду тримати при собі», - зазначив політик. Він підтвердив, що ведуться переговори з американськими партнерами.
Міністр також зауважив, що всі говорять про Taurus як про зброю, яка стане «геймченджером», тим, що змінить правила гри. Таку думку він не поділяє. Набагато більш актуальними міністр вважає поставки систем ППО і боєприпасів, насамперед 155-мм калібру і Німеччина робить все можливе для прискорення процесів виробництва та ремонту, але деякі речі просто потребують часу: зокрема виробництво танку Leopard і САУ – від 20 до 26 місяців. Пісторіус зауважив, що при передачі озброєнь партнери повинні враховувати не лише інтереси України, але й, у першу чергу, свої власні.
Прокоментував політик і вимоги Києва. «Тон, який є невірним» і заяви української сторони не вплинуть на рішення Берліна, сказав міністр з огляду на слова глави українського МЗС Дмитра Кулеби на спільній пресконференції з німецькою колегою Анналеною Бербок минулого понеділка про те, що Німеччина «все одне поставить ракети» та закликав не втрачати час. Пісторіус вважає такі заяви стосовно партнера, який є другим найбільшим після США «донором» України доречними, а «прохолодну реакцію» Бербок на ремарку Кулеби зрозумілою.
Нагадаємо, Україна місяцями просить Німеччину надати їй крилаті ракети дальністю враження 500 км, але Берлін досі не ухвалив рішення.