Міноборони Естонії: Союзники мають продемонструвати РФ, що вони виграють «війну на виснаження»
Члени Контактної групи з питань оборони України мають продемонструвати РФ, що вони виграють "війну на виснаження", на що зараз перетворилася російська агресія проти України.
Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявив постійний секретар Міністерства оборони Естонської Республіки Кусті Сальм під час першого Форуму оборонних індустрій у Києві.
У своєму виступі представник естонського Міноборони наголосив, що війна в Україні перетворилася на "війну на виснаження", а такі війни "виграються на заводах". При цьому РФ зараз намагається переконати союзників та партнерів України в тому, що Росія "може виробити більше", і що вона "може витратити більше, ніж ми можемо".
"І вони (росіяни – ред.) переконують нас, кажучи, що у них буде більше ресурсів і більше бажання зробити цю роботу. Наше завдання полягає в тому, щоб зробити все навпаки: переконати їх, що ми зробимо це, а не Росія. Але хороша новина полягає в тому, що ми маємо надзвичайно хороші позиції для цього, принаймні в теорії", - сказав Сальм.
Говорячи про макропоказники, він вказав на те, що ВВП 51 країни, які входять до Контактної групи з питань оборони України (так званий "формат Рамштайн"), "у 25 разів вищий, ніж у Росії", а обсяги витрат на оборону цих країн у 13 вищі, ніж в РФ. "Коли йдеться про технологічну перевагу, доступ до талановитої робочої сили, доступ до капіталу, то це також у кілька разів вище", - додав Сальм.
Водночас представник Міноборони Естонії зазначив, що поки що колективно країни-учасниці працюють, "як мій телефон у режимі з низьким зарядом батареї", і, "безумовно, можуть зробити більше". Він вказав на те, що Литва надала Україні допомоги у розмірі 1,5% свого ВПП, Естонія – військової допомоги в обсязі 1,3% ВВП. Однак якщо подивитися на цей показник у середньому серед країн-учасниць формату "Рамштайн", то він становить всього 0,17%.
На цьому тлі Сальм заявив, що також "відбуваються й хороші речі", як, наприклад, різке зростання виробництва артилерійських снарядів у США та країнах ЄС. За його словами, наступного літа Євросоюз буде у змозі виробляти один мільйон снарядів на рік. "Те саме відбувається і в США. Тож до кінця 2024 року сукупне виробництво США та ЄС разом узятих буде приблизно у п'ять разів вищим, ніж два роки тому", - додав він.
Постійний секретар Міноборони Естонії наголосив, що союзники мають спрямувати усю свою політичну волю та ресурси, щоб забезпечити Україну "достатньою кількістю зброї, щоб вона могла вигнати Росію з своєї території".
"Ми, як альянс, витратили два десятиліття на спроби зробити більше з меншими витратами. Цей час закінчився. Настав час робити значно більше, маючи більше, і будувати успіх на цьому", - підкреслив він.
Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський заявив, що 252 оборонні компанії із понад 30 країн світу взяли участь у першому Форумі оборонних індустрій в Києві.
Фото: TIIT BLAAT | EKSPRESS MEEDIA