Колишні бойовики ПВК «Вагнера» не змінять ситуації на полі бою - ISW

Розгортання колишніх бойовиків ПВК «Вагнера» на будь-яких ділянках лінії фронту не матиме жодних значних стратегічних чи навіть локальних наслідків на полі бою в Україні.

Як передає Укрінформ, такого висновку дійшли аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

В ISW зауважили, що останнім часом з’являється все більше повідомлень про те, що поряд із Росгвардією на лінії фронту діють кадри «Вагнера», а Держдума найближчим часом розгляне проєкт закону, який дозволить Росгвардії створювати власні добровольчі формування.

Американські фахівці відзначили, що нинішній командир ПВК «Вагнер» Антон Єлізаров (позивний «Лотос») уже веде переговори з Росгвардією про умови вступу вагнерівців до її добровольчих формувань.

Читайте також: У Білому домі назвали невизначеним майбутнє ПВК «Вагнер»

Крім того, в ISW, з посиланням на російські інсайдерські джерела, повідомили, що частини контингенту ПВК «Вагнер» у Білорусі не хочуть підписувати контракти ні з Міноборони РФ, ні з Росгвардією, і планують приєднатися до створеної білоруським президентом Лукашенком із бойовиків «Вагнера» власної ПВК під командуванням вагнерівця з позивним «Брест».

«Поетапне розгортання колишніх бойовиків «Вагнера» на будь-яких ділянках лінії фронту навряд чи призведе до якихось значних стратегічних чи навіть локальних наслідків на полі бою в Україні», - зазначили в ISW.

У попередньому огляді ISW йшлося про те, що Іран може домовитись з РФ про передачу ракет після закінчення дії резолюції Ради безпеки ООН 2231, що забороняє йому укладати такі угоди, 18 жовтня.