Бармен, який став бойовим медиком. Історія бійця Умки з батальйону «Вовки Да Вінчі»
Про те, як медикам доводиться брати участь і в штурмах, як долати страх на війні й адаптовуватися після неї
Бойові медики ЗСУ рятують життя своїх побратимів на першій лінії вогню. Нерідко їм доводиться надавати першу допомогу, відстрілюючись від ворога, який іде на штурм.
На відео, яке опублікував проєкт «Український Свідок», – куп’янський напрямок, Харківщина. Журналісти проєкту поспілкувались із бійцем з позивним Умка. Хлопець воює у батальйоні “Вовки Да Вінчі”.
До повномасштабної війни Умка працював барменом. До лав Збройних Сил України став наприкінці березня 2022 року, до цього жодного бойового досвіду не мав. Тепер Умка – бойовий медик, який рятує життя своїх побратимів.
Робота бойового медика у штурмовій роті – це робота штурмовика з функцією надання першої допомоги. Тобто це – боєць, який просто під час бою приходить на допомогу побратимам. Хлопець розповів про свої найскладніші бої. Під час одного з них противник майже оточив наших хлопців і їм довелося з боєм відступати. Одному з побратимів Умки куля потрапила в обличчя, та, на щастя, боєць вижив.
Умка показав архівні кадри боїв на куп’янському напрямку – їх можна побачити у матеріалі «Українського Свідка».
Хлопець розповів про своє ставлення до смерті, яку він неодноразово бачив на цій війні. «Вперше я побачив «двохсотого» (вбитого) під Бахмутом, – згадує Умка. – Згодом я зрозумів, що краще ставитися до цього з гумором... Чи не зіграють з нами злий жарт притлумлені емоції, коли ми нарешті переможемо? Я про це не думаю. Але я впевнений, що нам будуть потрібні реабілітаційні центри, які зможуть повернути військових до цивільного життя».
* * *
Батальйон «Вовки Да Вінчі» названо на честь добровольця Дмитра Коцюбайла з позивним “Да Вінчі”. Загинув 7 березня 2023 року під Бахмутом.