Фахівці Сил логістики під час війни освоїли ремонт ракет - Шершень
Українські фахівці Сил логістики проводять ремонти ракет для ракетних комплексів.
Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону "Єдині новини" сказав речник Командування Сил логістики ЗСУ Валерій Шершень, передає Укрінформ.
"Зазвичай таку високотехнологічну роботу виконують підприємства воєнно-промислового комплексу. В Україні таких заводів немає. Утім, саме через повномасштабне вторгнення РФ, на потребу дня, фахівцями Командування Сил логістики освоєно та здійснюється надскладний ремонт і відновлення ракет для протитанкових ракетних комплексів. Це дозволяє своєчасно і безперервно забезпечувати Збройні сили України та Сили оборони необхідними засобами ураження", - розповів Шершень.
Він додав, що спеціалісти застосовують новаторські підходи у відновленні на даний час дефіцитних ракет радянського зразка.
"До повномасштабного вторгнення ніхто ніколи не ремонтував, приміром, несправну ракету ПТРК-9М-111 «Фагот». А наші унікальні фахівці для потреби фронту розробили технологічний процес на проведення ремонту цих виробів, навчилися розбирати та ремонтувати блоки. Є розуміння і сформовані навички як виявити несправні радіоелементи, поміняти їх на ідентичні", - сказав Шершень.
Він зауважив, що фахівці намагаються задовольнити потреби фронту у цих типах ракет, але це потребує максимальної ефективності.
"Є приклади, коли при ремонтуванні ПТРК-9 М "Оса" проводиться розрізання по зварювальному шву на токарному станку. Уявляєте, розрізання по шву на токарному станку. А потім відбувається заміна, при цьому використовується виключно донор. Такий от високий інтелектуальний рівень демонструють наші фахівці", - розповів Шершень.
За його словами, до процесу відновлення ракет також підключаються волонтери, у тому числі і приватні підприємства.
Так, співробітники одного з них запропонували технологію кріплення болтами, та як потім використовувати аргонне зварювання під час ремонту ракет.
Він додав, що радянські ракети менш ефективні, аніж ті, які надходять як матеріально-технічна допомога від країн-партнерів. Проте вони також використовуються під час ведення бойових дій.
Як повідомлялося, раніше речник Командування Сил логістики Валерій Шершень заявив, що при підготовці до зими було враховано максимально всі нагальні потреби, які є на фронті.
На фото «Фагот» на озброєнні БТ «Донбас»